Pereira Fenerbahçe’de Yol Ayrımında

Pereira Fenerbahçe’de Yol Ayrımında

18 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

2020-21 sezonuna mutlak şampiyonluk hedefiyle giren, ancak daha sonra beklenen coşkulu oyunu oynayamayan ve puan tablosunda Beşiktaş’ın gerisinde kalan Fenerbahçe, teknik direktör Erol Bulut ile yollarını ayırmıştı.

Sarı lacivertli takım, 2020-21 sezonunun sonuna kadar sportif direktör Emre Belözoğlu’nu takımın teknik direktörü olarak belirledikten sonra bir çıkış yakalamış, 41. Haftada Demir Grup Sivasspor’a yenilerek şampiyonluk şansını kaybetmişti.

Haziran ayında 2. Kez Fenerbahçe başkanı seçilen Ali Koç, 2. Döneminde yabancı bir teknik direktör ile çalışacaklarını açıklayarak Emre Belözoğlu ile devam etmeyeceklerini belirtmişti. Fenerbahçe, Temmuz ayında Portekizli Vitor Pereira’nın teknik direktörlük görevine getirildiğini duyurdu. Sarı lacivertli takım, Pereira ile sezona çok iyi bir giriş yaptı.

Spor Toto Süper Lig’in 9. Haftasında Trabzonspor’a yenilerek liderliği veren ve çöküşe geçen Fenerbahçe’de Vitor Pereira’nın geleceği de tartışma konusu oldu. Ali Koç, Galatasaray maçı öncesinde yapılan basın toplantısıyla Portekizli teknik direktörün arkasında olduklarını belirtse de gelen bilgiler Ali Koç’un Vitor Pereira ile devam etmek istemediği yönünde.

Fenerbahçe başkanı Ali Koç’un tkaımın teknik direktörsüz kalmasını istemediği ve yeni teknik direktörle anlaşır anlaşmaz Pereira’nın görevine son vereceği iddia ediliyor.

Fenerbahçe’de Bilic ve Kenan Koçak Adaylar Arasında

Fenerbahçe’de teknik direktör adayları listesinin ilk sırasında Hırvat teknik direktör Slaven Bilic’in olduğu öğrenildi. Fenerbahçe başkanı Ali Koç, yaz döneminde de Bilic’i çok istemiş ancak Hırvat teknik direktörün Çin’den ayrılamaması sebebiyle bu transfer gerçekleşmemişti. Bilic’in kulübüyle olan sözleşmesi Aralık ayının sonunda sona erecek. Fenerbahçe, Bilic boşa çıkar çıkmaz Pereira ile yollarını ayırıp Bilic’i takımın başına getirecek.

Fenerbahçe’de Vitor Pereira’nın yerine düşünülen bir diğer isim ise A milli takımımızın teknik direktörü Stefan Kuntz’un yardımcısı Kenan Koçak. Slaven Bilic’i çok istemesine rağmen yerli teknik direktör seçeneğini de tümüyle reddetmeyen Ali Koç, yerli teknik direktörler arasında ilk sırayı Kenan Koçak’a verdi.

Hürriyet gazetesinde yapılan habere göre sarı lacivertli takım, yerli bir teknik direktörle çalışmaya karar verirse o isim Kenan Koçak olacak. Kenan Koçak, daha önce Hannover 96, Sandhausen ve Waldh Mannheim takımlarında çalıştı.

Fenerbahçe’de Değişiklik Gelenek Oldu

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, başkan seçildiğinden bu yana hiçbir sezonu tek bir teknik direktörle bitiremedi. Sarı lacivertli takım, 2018-19 sezonunda Phillip Cocu ile başladıktan sonra Erwin Koeman ve Ersun Yanal’ı teknik direktörlük koltuğuna getirdi.

2019-20 sezonuna Ersun Yanal ile başlayan Fenerbahçe, Ersun Yanal ile yollarını ayırdı ve takımı sezon sonuna Tahir Karapınar’a teslim etti.

2020-21 sezonunda takımın başına Erol Bulut’u getiren sarı lacivertli takım, Beşiktaş ile deplasmanda oynanan derbi sonrası Erol Bulut ile de yollarını ayırdı. Fenerbahçe’nin başına geçen Emre Belözoğlu, 2020-21 sezonunun sonuna kadar takımın teknik direktörlük görevini üstlendi.

Ali Koç, ikinci döneminin ilk sezonu olan 2021-22 sezonuna da Pereira ile başlasa da Portekizli teknik direktörün sezonu bitirebileceği düşünülmüyor.