Vitor Pereira ile İpler Kopuyor

Süper Lig’in 16’ıncı haftasında Gaziantep FK’ya konuk olan Fenerbahçe, sahadan 3-2 mağlup ayrılarak taraftarlarını hayal kırıklığına uğrattı ancak bu sonuç bir mağlubiyetten daha da farklı olarak Vitor Pereira’nın tekrar çok tartışmalı hale gelmesine neden oldu.

Geçtiğimiz hafta Çaykur Rizespor’u 4-0 mağlup ederek zirve yarışında tekrar iddialı bir hale gelebileceği düşünülen Sarı Lacivertlilerin, bir hafta sonra aldığı mağlubiyet taraftarın daha da dengesiz bir ruh hali yaşamasına sebebiyet veriyor.

Fenerbahçe’de camianın büyük bölümü, teknik direktör Vitor Pereira ile takım ve taraftar arasındaki bağların koptuğunu ve Portekizli teknik direktörün takımdan gönderilmesi gerektiğini düşünüyor.

Pereira Tartışmaları Devam Ediyor

Süper Lig’in 16’ıncı haftasında Gaziantep FK’ya mağlup olan Fenerbahçe’de yaşanan tartışmalar artık bir kararın alınması gerekliliğini getirdi. Sezon başında takımın başına ikinci kez getirilen Vitor Pereira, iyi bir başlangıç yapmasına rağmen takımda yaşanan problemler, medya baskısı gibi konular Portekizli teknik direktörün antipati toplamasına neden olurken, Fenerbahçe’nin hem Süper Lig hem de UEFA Avrupa Ligi’nde gösterdiği istikrarsız performans ve oyuncuların gösterdiği kötü performanslar Vitor Pereira ile yollarına ayrılmasına dair inancın artmasına neden oluyor.

Yaptığı açıklamalar, oyuncu tercihleri ve özellikle rotasyon konusundaki ısrarı nedeniyle taraftardan tepki toplayan Vitor Pereira ile ilgili Fenerbahçe’yi daha da çok tehdit eden mevzulardan birisi okların başkan Ali Koç’a dönmesine neden olması.

Süper Lig’in daha 16’ıncı haftasının sonlandığı bir dönemde birçok kez kırılmalar yaşayan Fenerbahçe’nin duygusal yapısı da bu tartışmaların daha da hararetlenmesini sağlıyor. Taraftarlar ve camia görevine devam eden yöneticilerden en az birinin artık istifa etmesi gerektiği konusunda hemfikir hale gelmiş durumda.

Fenerbahçe’de Sorun Pereira Mı?

Yaşanan bu gelişmeler ve tartışmalarla birlikte sorulması gereken sorulardan birisi de sorunun sadece ve tam olarak teknik direktör Vitor Pereira’dan kaynaklanıyor olup olmadığı olmalı. Portekizli teknik direktörün Fenerbahçe’nin ilk alternatifi olmadığı ancak bununla birlikte Ali Koç’u kendi anlayışı ve taktiği konusunda ikna etmek açısından bir sunum yaptığı biliniyor.

Vitor Pereira, Fenerbahçe’deki ilk döneminin son haftalarında da bugün olduğu gibi sık rotasyon tercih ediyor ve üçlü savunmayı kullanıyordu. Fenerbahçe’den ayrıldıktan sonra da bu tercihlerine devam eden Vitor Pereira’nın bugün bu tercihleri nedeniyle sanki bu tarz bir teknik direktör değilmişçesine eleştiriliyor olması bu anlamda bir tutarsızlığa ve başkan Ali Koç’un eleştirilmesine neden oluyor.

Ali Koç dönemindeki Fenerbahçe’nin başarısızlığı, Koç’un teknik direktör tercihlerinde yaptığı hatalar ve özellikle şu an Başakşehir’in başında harika bir performans gösteren Emre Belözoğlu’nun tecrübesizliği savunularak takımdan gönderilmesi camianın olağanüstü genel kurul talebine sebebiyet veriyor.

Fenerbahçe’de bir değişimin yaşanacağı veya yaşanacağına dair inancın her geçen gün arttığı kesin ancak bu değişenin kim olacağı konusunda tartışmalar uzun bir süre daha devam edecek gibi gözüküyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir