Önder Karaveli Kimdir

Önder Karaveli kimdir sorusu futbol dünyasının gündemine oturdu. 26 Mart 1974 doğumlu olan Önder Karaveli, 47 yaşındadır ve Türkiye uyrukludur. Spor dünyasında antrenör olarak çalışan Karaveli, 27 Temmuz 2021 tarihinden beridir görevdedir.

30 Haziran 2022 tarihinde sözleşmesi bitecek olan Önder Karaveli, yaklaşık 2 yıla yakındır son işinde antrenör olarak çalışmaktadır. İstanbul’da doğan ve 47 yaşında olan antrenör Önder Karaveli, UEFA Pro Lisans antrenör lisansına da sahiptir.

Önder Karaveli’nin Kariyeri

Önder Karaveli, Süper Lig, U19 Süper Lig, UEFA Gençlik Ligi müsabakalarında çalışmıştır ve iyi performans göstererek dikkat çekmiştir. Direktör yardımcısı, teknik direktör ve yardımcı antrenör olarak da çalışmış bir spor insanıdır.

Antrenör olarak spor dünyasına katkıları çoktur. Teknik Direktör Sergen Yalçın istifa etmişti. Bu olay ardından Önder Karaveli ile Beşiktaş yoluna devam etme kararını aldı. Bunun üzerine spor dünyasında aratılan ve araştırılan bir isim haline geldi, Önder Karaveli.

Önder Karaveli’nin biyografisi internette en çok aratılan konulardan biri haline geldi. Son çalıştığı yerde yaklaşık 2 yıl çalışsa da antrenörlük hayatının başlangıcı 2012’ye kadar sürmektedir.

İlk işini Beşiktaş altyapısında yaşamıştır. Kariyer hayatına yardımcı antrenör olarak başlayan Önder Karaveli, farklı kulüplerde de çalışarak spor kariyerine devam etmiştir. Birçok farklı kulüpte çalışan ve teknik direktörlüğe kadar gelen Önder Karaveli yükselişte olan bir spor insanıdır.

Önder Karaveli’nin İş Hayatı

Önder Karaveli, birçok farklı spor kulübünde çalışmıştır. Önder Karaveli; Beşiktaş U19, Beşiktaş YL, Qarabag FK, Başakşehir U19, Başakşehir U21, Kestel Bld GSK, Dardanelspor, Başakşehir Alt Yapı spor kulüplerinde çalışmış, spor kariyerini ilerletmiştir.

3 yıl süren Beşiktaş çalışmasının ardından teknik direktörlük kariyeri ile işine devam etmiştir. Beşiktaş Yönetim Kurulunun yeni hoca ile ilgili toplandığı ve karar verdiği haberleri hızla yayılmış, Önder Karaveli ismi merak edilmişti.

Önder Karaveli ismi, Vodafone Park mekânındaki Yönetim Kurulu Ofisinde seçildi, karar verildi. Geçen sezon şampiyon olan ve bu başarısı ile sevinen Sergen Yalçın çok mutluydu ancak bu yıl aynı mutluluğu elde edemediler ve Sergen Yalçın görevden ayrıldı. Yerine Önder Karaveli geldi, Beşiktaş yönetiminin seçtiği isim belirlenmiş oldu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir