ESKİ TRABZONSPORLU YUSUF YAZICI İÇİN İLGİNÇ İDDİA

ESKİ TRABZONSPORLU YUSUF YAZICI İÇİN İLGİNÇ İDDİA

18 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Fransa Lig 1’ de Lille’de forma giyen milli yıldızımız Yusuf Yazıcı ile ilgili flaş gelişmeler ortaya çıkmış durumda.

Fransız ekibi olan Lille’de teknik direktörlük değişikliğinin ardından performansında düşüş yaşayarak geçen sezon ki performansında uzaklaşan milli oyuncumuz Yusuf Yazıcı ile ilgili ilginç iddialar ortaya çıktı.

24 yaşındaki Milli oyuncumuz Yusuf Yazıcının devre arasında yeniden eski takımı olan Trabzonspor‘a geri döneceği de iddia edilen oyuncu için Fransız kulübü Yusuf Yazıcı için gelecek teklifleri değerlendireceği belirtildi.

TRABZONSPOR’A GERİ Mİ DÖNECEK?

24 yaşındaki Milli oyuncumuz Yusuf Yazıcı bordo mavili takım Trabzonspor’ dan 17 Milyon Euro üzerinden bir bonservis bedeli ile kadrosuna katan Fransız ekibi Lille’ den ayrılması gündeme gelmiş durumda.

Geçen sezon Fransız ekibi Lille ‘Nin şampiyonluğun da büyük bir pay sahibi olan 24 yaşındaki Milli oyuncumuz Yusuf Yazıcı bu sezon teknik adam değişikliği sonun da performansında düşüş yaşayan yıldız oyuncu Yusuf Yazıcı için gelecek teklifleri değerlendireceğini yazdı.

Sezon ortasında da aynı bir transfer söyletişi çıkmıştı ki. Bordo mavili takımın bu sezon süper lig‘de ki en büyük şampiyonluk adaylarından birisi olması ile eski oyuncusu nu devre arasında en azıdan kiralık olarak kadrosuna katarak 6 ‘ aylık süreç te bordo mavili takım ile şampiyonluk yaşamasını da istediği söyleniyordu.

Bordo mavili takımın böyle bir transfer suna da gündemlerinde olmadığını söyleseler de acaba devre arasında Lider büyük bir sürprize imza atarak eski oyuncusu 24 yaşındaki Milli oyuncumuz Yusuf Yazıcı’ ya yeniden bordo mavili formayı giydire bilecekler mi?

YUSUF YAZICI BU SEZON FRANSA’DA NELER YAPTI?

24 yaşındaki Milli oyuncumuz Yusuf Yazıcı bu sezon Fransız ekibi ile Lille ile lig de 15 karşılaşmada 497 dakika süre ala bilen yıldız oyuncu 1 gol ve 1 asistlik performansı ile geçen sezonu arttı diye biliriz.

Bu sezon şampiyonlar liginde de mücadele eden Fransız ekibi Lille de 5 Şampiyonlar ligi maçında sadece 64 dakika süre ala bilen Yusuf Yazıcı bu performansı sonrasında takımdan gönderilmesi gündeme gelmiş durumda.

GEÇEN SEZONKİ ŞAMPİYONLUKTA YAZICI’NIN PAYI ÇOK FAZLA

24 yaşındaki Milli oyuncumuz Yusuf Yazıcı geçen sezon uzun süre sonra şampiyonluk yaşan takımı Lille ‘de takımına verdiği katkı ile şampiyonluk ta pay sahibi yüksekti.

Geçen sezon Christophe Galtier teknik direktörlüğünde oldukça iyi bir performans gösteren Yusuf Yazıcı Lig 1 de 32 karşılaşmada 1073 dakika süre alan oyuncu 7 gol ve 4 asistlik performans sergilemişti.

UEFA Avrupa liginde is çıktığı 8 karşılaşmada 7 gol 1 asist yapan Yusuf yazıcı bu sezon takım da adeta kaybolmuş durumda.

YUSUF YAZICI’NIN BONSERVİS BEDELİ DÜŞMÜŞ DURUMDA

17 milyon Euro Lille’ e transfer olan Yusuf Yazıcı şuadan ki performansı ile 15 milyon Euro ya kadar düşen bir piyasa değerine sahip. Fransız ekibi de düşen performansından dolayı daha fazla değer kaybetmeden oyuncuna gelecek olan tekliflere açık olacaklar.

Farsız ekibi Lille ile de 30 Haziran 22024 yılına kadar da sözleşmesi devam ediyor.