GALATASARAY OLA SOLBAKKEN İÇİN İKİ YILDIZ İLE YOLLARINI AYIRACAK

GALATASARAY OLA SOLBAKKEN İÇİN İKİ YILDIZ İLE YOLLARINI AYIRACAK

18 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Devre arası transfer dönemine hazırlanan sarı kırmızılı takım Galatasaray transfer de sezon başındaki gibi genç ve potansiyeli yüksek oyunculara yönelecekler.

Genç oyunculara yönelecek olan sarı kırmızlı takım bu sezon Dünya Kupası elemelerinde Norveç milli takımında kendisini gösteren 23 yaşındaki sağ kanat oyuncusu Ola Solbakken’ i devre arasında kadrosuna kata bilemek için transfer düğmesine bastılar.

Sarı kırmızılı takım 23 yaşındaki sağ kanat oyuncusu Ola Solbakken için Norveç kulübü ile masaya oturmaya hazırlanırken bu transfer içinde 3 Milyon Euro bonservis bedeli ödemeye hazırlar.

23 yaşındaki sağ kanat oyuncusu Ola Solbakken’ i kadrosuna kata bilmek içinde yabancı sınırlaması da olduğu için kadroda yer açmak zorundalar.

Yabancı oyuncular dan ilk akla gelen iki isim ise R. Babel ve S. Feghouli oldu.

GALATASARAY’DA HEDEF OLA SOLBAKKEN

Sarı kırmızılı takım bu sezon yaz transfer döneminde kadrosunu genç oyuncular ile güçlendirerek Avrupa ‘da gruplardan çıkma başarısı gösteren takım devre arasında da genç oyunculara yönelecekler.

Devre arası transfer dönemini hareketli geçirmesi beklenen sarı kırmızlı takım sağ kanatta takviye yapacaklar.

Bu sezon Norveç liginde gündeme gelen 23 yaşındaki sağ kanat oyuncusu Ola Solbakken için sarı kırmızılı takım transfer listesine yazmış durumdalar.

Sağ kanatta oynayan 23 yaşındaki genç oyuncu kadroya katılarak sağ çizgi de alternatiflerini çoğaltmak istiyorlar.

Sağ çizgide sarı kırmızlı Galatasaray‘da tecrübeli isim S. Feghouli ve Barış Alper ile bu sezon iyi bir başlangıç yapamasalar da daha skora katkı vere bilecek bir isim olan Ola Solbakken ‘ i kadroya katmak istiyorlar.

DÜŞÜK BONSERVİS BEDELİ İLE BÜYÜK İŞ ÇIKARCAKLAR

23 yaşındaki sağ kanat oyuncusu Ola Solbakken Norveç kulübü Bodo – Glimt ile 31 aralık 2022 yılına kadar sözleşmesi devam eden oyuncunun bonservis bedeli de performansına göre bir hayli düşük.

Transfer markt verilerine göre 400 bin Euro bonservis bedeli olan sağ kanat oyuncusu Ola Solbakken için sarı kırmızılı takım 3 Milyon Euro’ yu gözden çıkarmış durumdalar.

Sarı kırmızlı takım genç oyuncunun kulübü Bodo – Glimt ile de ilk görüşmelerden olumlu sonuç alarak Norveç kulübüne 3 Milyon Euro ‘Luk bonservis bedeli ödemeye de hazır olduklarını ileten sar kırmızılı takım artık haber bekliyor.

23 yaşındaki sağ kanat oyuncusu Ola Solbakken bu sezon takımın da 36 resmi maça çıkan Ola Solbakken, bu maçlarda 11 kez rakip fileleri havalandırdı ve 8 de asist katkısı yaptı.

Bu sezon bütün dikkatleri üzerine çeken genç oyuncu özellikle UEFA Konferans liginde ki performansı ile Avrupa’ da ki birçok takımın transfer listesine girmiş durumda.

Futbol kariyerine Rosenborg altyapısından yetişen genç futbolcu, 2018’de Ranheim’a, 2020’de de 65 bin Euro bedelle Bodo  – Glimt’e imza atmıştı.