Ozan Tufan Şaşırttı

2019-20 ve 2020-21 sezonlarında Fenerbahçe’nin en iyi oyuncularından biri olan, 2020-21 sezonunda kariyerinin en skorer sezonunu geçiren Fenerbahçeli başarılı orta saha oyuncusu Ozan Tufan, 2021-22 sezonuna istediği gibi başlayamadı.

Ozan Tufan, 2020-21 sezonunda Fenerbahçe ile ligi üçüncü sırada tamamladıktan sonra milli takımımız ile EURO 2020’ye katıldı. Milli takımımız, EURO 2020’de beklenenin çok uzağında bir performans gösterince morali hepten düşen Ozan, çok yoğun bir sezonun ardından yorgunluk da yaşadı.

Fenerbahçe’nin yeni teknik direktörü Vitor Pereira, hazırlık kampı ve oynanan hazırlık maçları sonrasında yönetime verdiği raporda Ozan Tufan’a teklif gelmesi halinde oyuncnunun takımdan ayrılmasına izin vereceğini belirtti.

Fenerbahçe Engebeli

2015 yazında 20 yaşında genç bir oyuncuyken 7 milyon Euro gibi ciddi bir rakam karşılığında Bursaspor’dan Fenerbahçe’nin yolunu tutan Ozan Tufan, Fenerbahçe formasıyla iyi bir performans gösterse de mental açıdan çok güçlü bir oyuncu değil.

Fenerbahçe formasıyla beklenen yükselişi yapamayan Ozan Tufan, 2018-19 sezonu başında kadrodışı bırakılmış ve aynı sezonun devre arsında Alanyaspor’a kiralanmıştı. Alanyaspor’da teknik direktör Sergen Yalçın ile çalışan ve performansını çok yükselten Ozan, 2019-20 sezonunun başında Fenerbahçe’ye dönüş yaptı. 

O sezondan beri Fenerbahçe formasıyla başarılı bir performans gösteren Ozan Tufan, takımın en önemli isimlerinden biri oldu, hatta Fenerbahçe kaptanlığına kadar yükseldi. Ancak hem Fenerbahçe’nin iki sezondur beklenenin uzağında kalması hem de EURO 2020’den dolayı çok az dinlenmenin verdiği yorgunluk nedeniyle Ozan, 2021-22 sezonuna istediği gibi başlayamadı.

Fenerbahçe’deki ikinci dönemine başlayan ve sarı lacivertli takımla mutlakka bir kupa kazanmak isteyen Vitor Pereira da Ozan Tufan’a teklif gelmesi halinde oyuncunun takımdan ayrılmasına izin vereceğini yönetime iletti.

Hedef Belli

2019-20 sezonunda 34 maçta 6 gol 6 asist, 2020-21 sezonunda ise 41 maçta 6 gol atıp 10 asist yapan Ozan Tufan, 18,5 milyon Euro karşılığında Lazio’nun yolunu tutan Vedat Muriqi gibi Fenerbahçe’ye para kazandırıp bir Premier Lig ekibine gitmek istiyor.

Fanatik gazetesinin haberine göre Vitor Pereira’nın bu tutumu sonrası Ozan Tufan da takımdan ayrılmayı kafasına koydu. İngiltere ve Rusya’dan talipleri bulunan Ozan’ın ilk hedefi Premier Lig.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir