Fenerbahçe’nin Ozan Tufan Planı

2020 – 2021 sezonundan önce yaz transfer döneminde 18 yeni futbolcuyu takımına katan Fenerbahçe, transferde en başarılı takım olmayı başarmıştı. Yeni kadrosu ile Süper Lig’in ilk yarısını 2. Sırada bitiren ve şampiyonluk hedefinde adım adım ilerleyen sarı lacivertli takım, ara transfer döneminde de transferde şov yapmaya devam etti.

Dünyaca ünlü futbolcu Mesut Özil’i kadrosuna katan Fenerbahçe, adeta rakiplerine gözdağı verdi. Mesut Özil’in yanı sıra defansa Attila Szalai, kanat mevkisine Osayi gibi transferleri de gerçekleştiren sarı lacivertli takım, ara transfer döneminin bitmesine günler kala hala transfer girişimlerini sürdürüyor.

Fenerbahçe bir yandan takıma yeni oyuncular katarken, diğer yandan da sezon sonunda takımdan ayrılacak isimler ile ilgili planlar yapıyor. Bu doğrultuda, yüksek bonservis bedeliyle takımdan gitmesi muhtemel oyuncuların başında ise başarılı milli futbolcu Ozan Tufan geliyor.

Ozan Tufan Sezon Sonunda Transfer Olabilir

Hem sezon öncesi transfer döneminde hem de ara transfer döneminde takıma kattığı futbolcular ile ses getiren Fenerbahçe, bir yandan da sezon sonunun planlarını yapıyor. Geçtiğimiz sezon önce Eljif Elmas daha sonra ise Veda Muriq gibi futbolcuları yüksek bonservis bedeli ile takımdan gönderen sarı lacivertli takım, aynı planı Ozan Tufan için uygulamak istiyor.

Öte yandan Avrupa Kulüpleri’ninde başarılı milli futbolcu Ozan Tufan’a olan ilgisi sürüyor. Bilindiği üzere 25 yaşındaki orta saha oyuncusuna İngiltere Premier Lig takımlarından ve Rusya takımlarından teklifler geliyor. Geçtiğimiz haftalarda da Ozan Tufan, kendisine Avrupa kulüplerinden tekliflerin geldiğini fakat şimdilik Fenerbahçe’nin menfaatleri doğrultusunda hareket edeceğini dile getirmişti.

Fenerbahçe EURO 2020’yi Bekliyor

Fenerbahçe, başarılı futbolcusu Ozan Tufan transferi için özellikle EURO 2020’yi bekliyor. Hem A Milli Takım’da hem de Fenerbahçe’de oynadığı futbol ile beğenileri toplayan Ozan Tufan’nın bu başarılı performansını hem sezon sonuna kadar Süper Lig’de hem de önümüzdeki aylarda gerçekleşecek olan EURO 2020’de sürdürmesi hedefleniyor. Böylelikle Ozan Tufan’ın sezon sonuna kadar takımda kalmasına karar veren Fenerbahçe, EURO 2020’nin ardından 14 milyon euro civarında bir bonservis bedeliyle Ozan Tufan’ı Avrupa kulüplerine göndermeyi planlıyor.