GUSTAVO VE SERDAR’DAN BÜYÜK ÖZVERİ

Fenerbahçe’de ekip kaptanlarından Luiz Gustavo ve Serdar Aziz’den büyük fedakârlık geldi. Yıldız futbolcuların, yeni geçirme Mesut Özil’in lisansının çıkarılması adına sözleşmelerinde indirime gittiği ortaya çıktı.

Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’nin yıldız oyuncu Mesut Özil’e lisans çıkarabilmesi amacıyla limiti aşmamak uğruna futbolcularından Luiz Gustavo ve Serdar Aziz senelik alacağı ücretlerinde indirime gitme kararı aldı.

Medyada yer alan haberlere göre, Brezilyalı star Luiz Gustavo’nun senelik tutarının 3,2 milyondan, 2,5 milyon euro’ya indirdiği anlatım edildi. 30 yaşındaki savunmacı Serdar’ın ise hasılatını 10 milyondan, 8 milyon TL’ye çekmiş olduğu belirtildi.

Maaş indirimlerinden sonrasında lisansı çıkarılan Mesut Özil, teknik direktör Erol Bulut’un vazife vermesi niteliğinde Çaykur Rizespor karşılaşmasında forma giyebilecek. Bu sürem 19 maçta forma giyen Luiz Gustavo, takımına 1 gollük katkı sağladı. Tecrübeli oyuncu, Eylül 2019’da 6 milyon euro bedelle Fransa Ligi ekiplerinden Marsilya’dan geçirme edilmişti.

GENÇ YILDIZ FENERBAHÇE’DEN AYRILIYOR

Fenerbahçe ile kontrat yenilemeyen Ömer Faruk Beyaz’ın, Alman medyasında yer edinen bilgilere göre yeni ekibi belli olduğu iddia edilmişti. Genç futbolcunun Alman kadrosu ile 4 senelik antak kalma sağlamış olduğu anlatım edilmişti. Ömer Faruk Beyaz’ın imza atacağı konuşulan kulüpten resmi izahat geldi.

Fenerbahçe’nin 17 yaşındaki yıldızı Ömer Faruk Beyaz ile alakalı flaş gelişmeler yaşanıyor. Sarı-lacivertliler daha ilkin genç futbolcuya sözleşmesini uzatmak için öneri sunmuş ama öneri reddedilmişti.

Fenerbahçe Sportif Direktörü Emre Belözoğlu, Ömer Faruk Beyaz ile alakalı şu ifadeleri kullanmıştı; Kendisinin ilk günden beri kadroda Ömer gibi kıymetli bir futbolcunun bulunduğunu hep beraberce paylaştığını, aslında ona daha önce benzeri görülmemiş bir projeyle gittiklerini, 5 yıllık bir proje olduğunu ve son devre de başkanın da dahil olduğunu, hatta kendisinin evine kadar gidildi ve projenin anlatıldığını belirtti.

BELÖZOĞLU BURUK

Sözlerine buruk bir biçimde devam eden Belözoğlu, keşke 17 yaşlarında kendisine karşı bu şekilde bir proje ve davranışla gelinseydi bile dediğimi, Ömer’in kendisi için oldukça kıymetli bir oyuncu olduğunu belirtti. Üzüldüğü nokta için ise Fenerbahçe ekibi yarın bir gün zamanı anlatıldığında en genç kaptan olarak Ömer Faruk yazacağını ama ne yazık ki verdiğimiz değerin karşılığını bulduklarını düşünmediklerini belirtti.

Fenerbahçe çatısı altında büyük sporcularla büyük başarılar kazanıldığını fakat hiç kimsenin Fenerbahçe’den büyük olmadığını, kulüpten ayrılsa dahi onu koruma derdinde olacağını söyledi. Sözlerini bitirmeden önce Ömer Faruk’un bir kulübe imza attığını düşünmediğini belirterek bitirdi.