Galatasaray’da Kerem Aktürkoğlu’nun Değeri Belli

Son olarak UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu heyecanını yaşayan Galatasaray, St. Johnstone ekibi karşısında galibiyetini almıştı. Bu galibiyet de e büyük paya sahip olan oyunculardan biri ise Kerem Aktürkoğlu’idi.

Şu an Süper Lig’in başlamasının heyecanını üzerinde taşıyan Sarı Kırmızılılar, transfer ataklarına da son sürat devam ediyor ve bu esnada ise Kerem Aktürkoğlu’nun değerini belirlemede de değişiklikler söz konu oluyor. Özellikle son UEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu’ndaki performansı alkış toplayan başarılı genç oyuncunun değerinin yükselmesi bekleniyor.

St. Johnstone ile rövanş maçında toplam 1 gol sevinci yaşatması ve 2 asistlik başarı göstermesi ile adından söz ettiren oyuncu, şu an için Sarı Kırmızılı ekipte forma giymesi en garanti isim olacağı tahmin ediliyor. Özellikle Süper Lig sezonu içerisinde Terim’in ilk 11 içinde yer vermesi düşünülüyor.

Hem Fiziksel Gelişim Hem Pas Oyunundaki Top Kayıplarında Minimum Seviye

Yeni sezon Süper Lig’de Galatasaray formasını çok daha uzun süre terletmesi düşünülen 22 yaşındaki oyuncu için özel beslenme ve bireysel antrenman programı hazırlandığı açıklandı.

Bu yolla Kerem’in hem fiziksel gelişimde istikrarlı olması beklenirken hem de pas oyunlarındaki top kayıplarında minimum seviyenin yakalanması planlanıyor. Sarı Kırmızılı yönetimin üzerine düştüğü oyuncunun da bu noktada değerinin yükselmesi kaçınılmaz oluyor.

Ücreti 900 Bin Liraydı Artık 20 Milyon Euro…

Kerem son performansıyla birçok Avrupa ekibinin ilgisini çekmeyi başardı. Hatta son olarak Fransız ekiplerinden gelen bir teklif ile alıcısı dahi çıktı.

4 milyon Euro teklif edilen oyuncu için, Sarı Kırmızılı yönetim teklifi incelemeden rafa kaldırdı ve oyuncunun satılık olmadığını ifade etti. 1998 doğumlu kanat forvetin 900 bin lira olan ücretinde ise iyileşme yapılacağı Sarı Kırmızılı yönetim tarafından ifade edildi.

Forvet için yeni transferlerin sözleşmelerinde yer alan bir madde üzerinden bir uygulama konması planlanıyor. Oyuncunun sözleşmesine 20 milyon Euro’nun üzerinde serbest kalma maddesi ekleneceği Sarı Kırmızılı yönetim tarafından yapılan açıklamalarla öğrenildi. Özellikle Terim olmak üzere Sarı Kırmızılıların oyuncuyu kaybetmek istemedikleri düşünülüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir