Galatasaray’ın Fernandes Transferinde Şok Gelişme

Transfer yaz dönemi bitmeden son transfer ataklarını yapan Galatasaray, Gedson Fernandes için bir kez daha şansını deneme yoluna girdi. Fatih Terim’in ısrarcı olduğu bilinen oyuncu için kulübü Benfica ile temasa geçen Sarı Kırmızılı yönetim, satın alma opsiyonuyla kiralama yöntemi üzerinde durmuştu. Bu yolla 2 milyon Euro kiralama bedeli teklifinin yanında 8 milyon Euro’luk opsiyon teklifi de sunan Sarı Kırmızılı yönetim, Portekizli kulüpten red cevabını almıştı. Bunun sebebi olarak Benfica’nın teknik direktörünün Fernandes’i takımda tutmak istemesi gösterilmişti. Fatih Terim de yaptığı açıklamada Portekizli ekip ile anlaşamadıklarını söyleyerek transfere netlik kazandırmıştı. Fakat Gedson Fernandes’in isteğinin çok farklı olduğu ortaya çıktı.

Gedson Portekiz Ekibiyle Ters Düştü

Galatasaray ile transfer sürecinden sonra Portekiz ekibiyle yoluna devam eden Fernandes’in yolu 15 gün içerisinde değişikliğe uğradı. Teknik hocasının Fernandes’i sürekli yedeklerde tutması ve Fernandes’in de oyunlardaki isteksizliği göze çarpmaya başladı. Teknik hocası Jesus’un hem hazırlık olsun hem de resmi maçlarda olsun yedeklerde bırakması Gedson Fernandes’in yönünü değiştirdi. Portekiz ekibi Benfica yönetimine ekipten ayrılmak istediğini söyledi. Teknik direktör Jesus’un katı duruşuyla ters düşen iki tarafın son durumu Fernandes’i ekipten gitmesi gerektiği oldu. Benfica’nın ilk olarak başarılı oyuncuyu bonservisi ile elden çıkarıp kazanç elde etmek olurken 15 milyon Euro’luk bir ücret gündeme geldi. Fakat rakamın bir hayli yüksek oluşu satış ihtimalini de bir hayli azaltıyor ve Fernandes’i de zor duruma sokuyor. Bu noktada Galatasaray’ın süreci lehine çevirmeye kararlı olduğu düşünülüyor.

Tüm Gözler 31 Ağustos’ta…

Galatasaray’ın Fernandes’in bu sürecini lehine çevirmeyi planladığı düşünülüyor. Öncelikle Avrupa’daki transfer sürecinin resmi olarak sonlanacağı 31 Ağustos tarihi beklenecek ve o noktaya kadar Fernandes’e talip çıkmazsa Sarı Kırmızılılar hemen devreye girecek. Benfica’nın satış rakamından dolayı Fernandes’i satması zor göründüğü için de bu senaryonun yaşanması muhtemel olarak görülüyor. Hatta Benfica’nın Galatasaray ile 15 milyon Euro’dan daha düşük bir ücret ile anlaşması da muhtemel dahilinde görülüyor. Sarı Kırmızılı yönetimin planı için 31 Ağustos tarihine kadar pusuda bekleyeceği düşünülüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir