Tüm Gözler Galatasaray İle Randers Maçında

Galatasaray’da UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu heyecanı sürüyor. İlk olarak St. Johnstone ekibi ile kendi sahasında karşı karşıya kalan Sarı Kırmızılılar, 1-1 skoru ile berabere sahadan ayrılmıştı. Sonraki rövanş maçı için İskoçya’da bir kez daha karşı karşıya gelen rakipler, çetin bir mücadele verdi ve skor tablosu 4-2 oldu. Zaferle ayrılan isim ise Galatasaray olurken aynı zamanda tur atlamaya hak kazanan isim de oldu. Böylelikle UEFA Avrupa Ligi Play-Off turuna yükselen Sarı Kırmızılılar, yeni bir yolculuğa adım atmış oldular. Bu yeni yolculuktaki rakipleri ise Danimarka ekibi Randers FC oldu. Teknik direktör Fatih Terim ve öğrencilerinin bir sonraki yolculuğunu belirleyecek olan turun başlamasına ise çok az bir süre kaldı.

Galatasaray – Randers FC Karşılaşması Ne Zaman Olacak?

Galatasaray, St. Johnstone ile bir beraberlik ve ardından gelen bir galibiyet ile bir sonraki tur olan UEFA Avrupa Ligi Play-Off turuna çıkmaya hak kazandı. Böylelikle b turdaki rakibi Rander FC olurken tüm gözler maçların ne zaman yapılacağına odaklandı. UEFA Avrupa Ligi Play-off turunun ilk heyecanı olacak olan maç 19 Ağustos Perşembe günü oynanacak. İlk maçta Galatasaray ev sahibi ekip olarak yer alacak ve karşılaşma Türk Telekom Stadyumu’nda yapılacak. Turun rövanş maçı ise 26 Ağustos Perşembe günü yapılacak. Bu sefer konuk ekip olarak yer alacak olan Sarı Kırmızılılar, son kez Danimarkalı ekip ile çetin bir mücadele verecek. Karşılaşma Danimarka’da oynanacak.

Eğer Sarı Kırmızılılar Rakibini Yenerse

Galatasaray’ın önünde iki seçenek duruyor. Ya rakibi Randers FC’yi saf dışı bırakacak ya da rakibi karşısında mağlubiyet yaşayacak. Rakibi Randers FC’yi yenmesi durumunda Fatih Terim ve öğrencileri Kupa 2’de gruplara kalmaya hak kazanacak. Diğer taraftan rakibi karşısında mağlubiyet yaşarsa UEFA Avrupa Konferans Ligi’nin yolunu tutacak. Sarı Kırmızılıların yeni yolu UEFA Avrupa Konferans Ligi olacak. Galatasaray’ın gelecek rotasını belirleyecek olan ilk mücadele için tüm gözler 19 Ağustos Perşembe gününe çevrilmiş bir vaziyette. İlk karşılaşmadan hangi ekip üstün ayrılacak büyük merak konusu…

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir