4 Büyüklerin Altyapı Seçmelerinde Son Durum

2021-22 sezonu öncesi merak edilen konulardan biri kulüplerin altyapı seçmelerinde ne süreçte olduklarıydı. Özellikle Covid-19 ile birlikte kulüplerin ne ölçüde çalışmalarını yürütebildiği merak konusu olarak akıllarda yer ediyordu. Birçok kulübün pandemi nedeniyle çalışmalarını sürdürmekte zorlandığı ve hatta sürdüremediği öğrenilirken bazı kulüplerin ise gerekli sağlık tedbirleri alınarak çalışmalarına tam gaz devam ettiği öğrenildi. Bu noktada ise bazı ekiplerin çalışmalarını sonlandırdığı kaydedilirken bazı ekiplerin ise halen çalışmalarına devam ettiği bilgisi paylaşıldı. Bu doğrultuda tüm gözler 4 büyüklere çevrildi. Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’un futbol altyapı seçmelerinde ne durumda oldukları merak konusu olmaya başladı. İşte 4 büyüklerin çalışmalarındaki son durumları;

Beşiktaş’ta Ara, Fenerbahçe’de Tamamlama

Beşiktaş ekibinden alınan ilk bilgilere göre altyapı takım çalım çalışmalarındaki sürece pandemi nedeniyle ara verilmesi gündemde olurken U-19 dışındaki altyapı çalışmalarının devam ettiği bilgisi paylaşıldı. Küçük yaş grupları için ise sağlık koşulları el verdiği zamanda çalışmalara tekrar başlanacağı bildirildi.

Fenerbahçe ise tüm çalışmalarını 9 Temmuz tarihi itibariyle tamamladığını açıkladı. Tüm çalışmalarını gerekli sağlık tedbirleri kapsamında yürüten Kanarya, futbol altyapı takım çalışmalarını tamamladığını ifade etti. Böylelikle yeteneklerini sergileyen futbolcu adayları kendilerini gösterdi ve yeterli görünen adaylar, farklı yaş grupları kategorilerine ayrılarak altyapıya dahil olmayı başardılar.

Galatasaray Çalışmalarını Tamamladı, Trabzonspor Devam Ediyor

Galatasaray, aynı Fenerbahçe gibi gerekli tüm sağlık tedbirlerini alarak 9-11 Temmuz tarihleri arasında tüm çalışmalarını tamamladığını açıkladı. GS Gelecek Komitesi tarafından gerçekleştiren çalışmalarda 2010 doğumlu kaleci ve futbolcu adayları ile 9 Temmuz tarihinde görüşülürken 2011-2012 doğumlu kaleci ve futbolcu adayları ile 10 Temmuz tarihinde çalışmaların yürütüldüğü ifade edildi. 2013-2014 doğumlu kaleci ve futbolcu adayların ile ise 11 Temmuz 2021 tarihinde görüşüldüğü ve uygun adayların altyapı takımlarına dahil edildiği kaydedildi.

Trabzonspor’un ise altyapı çalışmalarına 20 Temmuz günü başladığı biliniyordu. Gerekli tedbirler kapsamında halen devam eden çalışmaların ne zaman sonlanacağı şu an için bilinmez iken çalışmaların yoğun bir şekilde ilerlediği kaydedildi. Altyapı koordinatörü Cihan Hamit, küçük yaştaki futbolcu adaylarını beklediklerini ifade etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir