ONYEKURU DÖNMEK İSTİYOR

ONYEKURU DÖNMEK İSTİYOR

22 Kasım 2020 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel
Onyekuru

Galatasaray’da oynadığı dönemde müthiş bir performans ortaya koyarak tüm dikkatleri üzerine çeken Henry Onyekuru, Monaco’ da hiç mutlu değil. Kulübünün Galatasaray’ a gitmesine izin vermediği oyuncu, şu ana kadar Monaco’ yla yalnızca 4 maça çıkıp 139 dakika forma giyebildi. Nijeryalı yıldız oyuncu, tekrar sarı kırmızılı takıma, mutlu olduğu evine dönmek istiyor.

Galatasaray’ da ilk geldiğinde şampiyonluk yaşayan, ayrıldıktan sonra yine gelerek takımına önemli katkı yapan Onyekuru, tekrar İstanbul’ a dönmek istiyor. Galatasaraylı yöneticiler ve Fatih Terim’ le sürekli görüşen Nijeryalı topçu gemileri yakmış durumda. Monaco’ ya rest çekerek ayrılmak istediğini söyleyecek olan oyuncu, menajerinden de yardımcı olmasını talep etti.

PİYASA DEĞERİ DÜŞTÜ

Monaco’ da forma şansı bulamayınca formunu koruyamayan oyuncunu piyasa değeri 13 milyon Euro seviyesinden 6.5 milyon euro’ lara kadar düştü. Premier lig hayali olan oyuncu düzenli oynayacağı bir takımda yer almak istiyor.

Sezon başında Kovac, “Henry Onyekuru ilk tercihiniz değil mi?” sorusuna, “Yedek kulübesinde olan herkes gibi Henry Onyekuru’ nun da sırası gelecek, çok uzun bir maratonun içerisindeyiz. Genç bir kadromuz var ve herkesi değerlendireceğiz. Önümüzde de bizi bekleyen en kötü ihtimalle 45 maç var. Strasbourg maçında dönüp yedek kulübesine baktığımız zaman yedek kulübesindeki en yaşlı futbolcumuz 25 yaşındaki Gelson Martins’ ti. Herkese sıra gelecek, Onyekuru’ ya sıra gelecek.” Şeklinde konuştu.

Henry Onyekuru’ nun Galatasaray’ la olan sözleşmesi 30 Haziran’ da sona ermiş ve kulübü tarafından geri çağrılmıştı. Galatasaray’ ın Nijeryalı oyuncuyu virüs sebebiyle ertelenen maçlarda oynatma talebi olmuş ama bu talep Monaco tarafından olumsuz karşılanmıştı. Galatasaray, daha sonra sosyal medya hesaplarından bu konuya dair açıklamalarda bulunmuştu.

GALATASARAY’ IN AÇIKLAMASI

“Kulübümüz ile olan kiralık sözleşmesi 30 Haziran 2020 tarihinde sona eren profesyonel futbolcu Henry Onyekuru, sözleşmesinin uzatılması için As Monaco FC ile yaptığımız görüşmelerde olumlu sonuç alınamamasından dolayı antrenmanlara çıkamamıştır. As Monaco Fc’ nin sezon başı hazırlıkları için davet edilen oyuncunun, sözleşmesinin uzatılması hususunda kulübü ile görüşmeler devam etmektedir. Oyuncu ve kulübüne borcumuz bulunmamaktadır.” Denilmişti.