Galatasaray’dan Son Dakika Transferi

Galatasaray’dan Son Dakika Transferi

23 Kasım 2020 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Nijeryalı, başarılı orta saha oyuncusu sarı kırmızılı takımda beklenen performansı gösteremedi. Nijeryalı oyuncudan beklediği verimi alamayan takım devre arasında Etebo ile yollarını ayırmaya hazırlandığını duyurdu. Etebo yerine Fulham’da kadro dışı kalan ve Galatasaray’a dönmek için diğer teklifleri de geri çeviren Seri’nin tekrar kiralanması söz konusu. Seri’yi geri almak için çalışmalara başladığını belirten takım futbol severleri şaşırttı.

Sarı Kırmızılı takımın bu sefer Seri’yi kiralamak için elinden geleceğini yapacağı ve son derece kararlı olduğu söyleniyor. Erken başlanan transfer sürecinde ilk olarak takım Etebo’yu elinden çıkarmayı daha sonra ise Seri kiralamak için elinden geleni yapmayı hedefliyor.

Değişim Rüzgarları Esiyor

Galatasary’ın orta saha oyuncu olan Etebo’nın gidişi ve Seri’nin geri dönüşü takımda değişim rüzgarları estirdi. Sarı kırmızılı takım yönetiminde devam eden seçim sürecine rağmen transfer konusunda sezonu beklenenden daha erken açtı.

Devre arasında yapılması beklenen hem iç hem de dış transfer süreci yöneticileri bir hayli zorlayacak, terletecek gibi duruyor. Transfer sürecinde göndermek istedikleri isimler üzerinde çalışan sarı kırmızılı takım ilk olarak Etebo’yu gözden çıkardı. Takıma geldiği günden itibaren sarı kırmızılıların beklediği performansı göstermeyen Nijeryalı futbolcu ile takım yollarını ayırmak için harekete geçti. Sezon başında Stoke City’den kiralanan 25 yaşındaki futbolcu en düşük maddi hasar ile gönderilmek isteniyor. Bunu sağlamak için gerekli görüşmelere bu hafta içinde başlanacağı biliniyor.

Transfer Süreci Tekrar Başlıyor

Etebo ile anlaşmalara tekrar başlayan süreç içerisine dahil olan isim Galatasary için yabancı değil. Galatasary’ın sezon başında kadrosuna dahil etmek için uğraştığı fakat alamadığı bir isim, Seri! Fulham’ın bırakmadığı Seri Galatasaray için tekrar gündemde. İngiliz kulübünde kadro dışı bırakılan ve uzun süredir maçlarda yer alan kalan Fildişi Sahilli futbolcu Seri, Galatasaray’a geri dönmek için kendisine gelen diğer tekliflerin tamamını geri çevirdiği biliniyor. Tecrübeli futbolcunun yeniden Galatasaray’a gelmesi için kiralama sözleşmelerine başlandığı duyuruldu. Seri için hiçbir sorun olmadığı, kiralama ücreti ve süresi konusunda Fulham ile en kısa zamanda pazarlık sürecinin tekrardan başlayacağı söylendi.