Mariano Atletico Mineiro Ekibi İle Anlaşmaya Vardı

Mariano Atletico Mineiro Ekibi İle Anlaşmaya Vardı

5 Ağustos 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Galatasaray ekibinde, ligin sona ermesiyle hızlanmalar başladı. Sarı kırmızılı kulüple sözleşmesi sona eren Brezilyalı sağ bek mevki oyuncusu Mariano ise bu süreçte yeni takımına transfer işlemlerini tamamladı.

Galatasaray Spor Kulübü ile sözleşmesinin sona ermesinin ardından Atletico Mineiro ekibi ile anlaşan Mariano, anlaşmaya da resmen imzasını attı.

Sağ bek mevkide top koşturan Brezilyalı topçu, yeni sezonda Brezilya A takımlarından olan Atletico Mineiro’da forma giymeye başlamış olacak.

Ülkesine dönen başarılı yıldızın yeni kulübüyle olan sözleşmesinin ise 2022 yılının Aralık ayına kadar süreceği bilgisi edinildi.

Başında Sevilla’nın da eski hocası olan jorge Sampaoli’nin bulunduğu Atletico MG ekibinin imza töreninde ise Mariano’dan önemli açıklamalar geldi.

İmza töreninde konuşan başarılı futbolcu, 10 yıla yakın süredir yurt dışı macerası olduğunu belirtti. Ve sonrasında ailesi için de Brezilya’ya dönmek istediğini ekledi. Bu durumun kendi önceliği olduğunu ifade etti.

Sampaoli’nin Transferdeki Etkisi

Atletico ekibinin çalışmalarının, yapısının ve büyüklüğünün de kararında etkili olduğunu belirten sporcu, ayrıca Sampaol’’nin varlığının da büyük öneme sahip olduğunu vurguladı. Ve teknik adamın çabaları neticesinde temas sağlandığının da altını çizdi.

Sevilla’da çalıştığı dönemde Sampaoli ile de görüştüğünü ifade eden Mariano, Brezilya futbolunu takip etmekten de hoşlandığını ekledi.

Güncel Yazılar