Mustafa Cengiz

Mustafa Cengiz Harcama Limitlerine İlişkin Konuştu

Türkiye Futbol Federasyonu’nun harcama limitlerini açıklamasının ardından, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz değerlendirmede bulundu. Pandeminin ardından hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını ifade eden sarı kırmızılı yönetici, özellikle de bunun harcama konusunda etkili olacağını belirtti.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, Türkiye Futbol Federasyonu’nun harcama limiti açıklamasını değerlendirdi. Pandemi sonrasında hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını ifade eden yönetici, teknik heyetin de bunun bilincinde olduğunu ifade etti.

Özellikle harcamalara etki edeceğini söyleyen sarı kırmızılı başkan, 60 milyon Euro olan harcamanın da 40 milyon Euro civarına çekileceğini ekledi. Özellikle de altyapıya, gençlere ve bonservisi elinde olan önemli sporculara yöneleceklerine de dikkat çekti.

Bonservisi elinde olan sporcuları, camianın talepleri ile de takımın bünyesine kattıklarını ekleyen Cengiz, bunlara da devam edeceklerini belirtti. Ana hedefin, her zaman Türkiye’nin değil, dünyanın tepesine çıkmak olduğuna da değindi. Bunun için çalıştıklarına dikkat çeken yönetici, bu amaca gelecek nesillerin ulaşması için de dilekte bulundu.

Rakiplerin Tepkilerine Şaşırıyorum

Federasyonun harcama limitlerine verilen tepkiye ilişkin de yorum yapan Cengiz, değerli rakiplerin verdiği tepkilere çok şaşırdığını ifade etti. Ve kendilerinin halka açık bir şirket olduklarını, çift denetimden geçtiklerini vurguladı.

Bağımsız denetim firmalarının ve UEFA’nın kendilerini denetlediğini belirten Mustafa Cengiz, istenilen rakamlarla oynamanın ise mümkün olmadığını ifade etti.

Güncel Yazılar