Arda Turan Sarı Kırmızılı Formasına Kavuşuyor

Arda Turan Sarı Kırmızılı Formasına Kavuşuyor

4 Ağustos 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Süper Lig’de mücadele eden Galatasaray ekibinin efsanelerinden Arda Turan, cimboma tekrar geliyor. Eski kulübü ile 2+1 yıllık anlaşma sağlayan milli futbolcu, maç başına 15 bin Euro alacak. Öte yandan edinilen bilgilere göre sporcunun bazı başarı bonusları alacağı bilgisi de edinildi. Ayrıca sporcunun yeni sezonda kaptanlardan biri olacağı da ifade ediliyor.

Yeni sezon hazırlıkları tüm hızıyla devam ederken, Galatasaray kadrosunu kemikten kurmanın planlarını yapmayı sürdürüyor. Sarı kırmızılı kulübün efsane isimlerinden biri olan Arda Turan da, 2020-2021 sezonunda kulübe gelecek isimlerden oldu.

Yetiştiği eski kulübü ile anlaşmaya varan milli sporcunun anlaşmasının da 2+1 yıllık olduğu öğrenildi. Maç başına 15 bin Euro alacak olan oyuncunun, garanti ücreti olmazken, alacağı bazı bonuslar da söz konusu olacak.

Önceki sezon devre arasında Medipol Başakşehir ile kiralık anlaşmasını sonlandıran 33 yaşındaki tecrübeli futbolcu, 6 ay gecikmeli olarak cimboma gelmiş olacak.

Yıldız oyuncu için maç başına 25 bin Euro’ya yakın ücret konuşulurken, son görüşmelerle bunun 15 bine kadar inmesi de dikkat çekti.

Kaptan Olacak

Önümüzdeki sezonda Fernando Muslera ile beraber Galatasaray ekibinin kaptanlarından da biri olmuş olacak.

Yıldız oyuncunun kontratında şampiyonluk ile başarı bonuslarının olduğu da öğrenilen bilgiler arasında yer alıyor.

Güncel Yazılar