LUUK DE JONG BEŞİKTAŞ‘IN TRANSFER LİSTESİNDE

LUUK DE JONG BEŞİKTAŞ‘IN TRANSFER LİSTESİNDE

19 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper lig ‘in son şampiyonu siyah beyazlı takım Beşiktaş bu sezon hedeflerinden şampiyonluk yarışın dan çok uzakta kaldılar.

Yaz transfer döneminde kadrosunu birçok yıldız isim ile güçlendiren siyah beyazlı takım Beşiktaş devre arasındaki transfer dönemine hazırlanıyorlar. Yaz transfer döneminde İspanyol devi Barcelona ‘dan yıldız isim Bosna Hersekli oyunu Miralem Pjanic’ e siyah beyazlı formayı giydiren kara kartal bir başka Barcelona’ lı oyuncuya gözlerini çevirdiler.

İspanyol ekibi Barcelona ‘da kiralık olarak kadrosun da bulunana 31 yaşındaki Hollandalı golcü oyuncu Luuk de Jong’ a siyah beyazlı formayı giydirmek istiyorlar.

Barcelona ‘da teknik adam değişikliği sonrasında Xavi ‘ nin de 31 yaşındaki Hollandalı oyuncuyu kadroda düşünmediği için devre arasında yolların ayırmaya hazırlanıyorlar.

31 yaşındaki Hollandalı golcü oyuncu Luuk de Jong’ un bonservisi ile bir başka İspanyol ekibi Sevilla’ da bulunuyor. Sevilla ‘nın da Hollandalı oyuncusunun siyah beyazlı takıma katılmasında sorun çıkarması beklenmiyor.

BEŞİKTAŞ FORVET TRANSFERLERİ ARASINDA LUKK DE JONG

Siyah beyazlı takım Beşiktaş’ ta devre arası transfer dönemi yaklaşırken golcü arayışlarına da devam ediyorlar.

Yaz transfer sezonunda da siyah beyazlı takım ile ismi geçen 31 yaşındaki Hollandalı golcü oyuncu Luuk de Jong kiralık olarak İspanyol ekiplerinden Barcelona ‘ya transfer olmuştu.

İspanyol ekibinde beklenen seviyeye çıkamayan Hollandalı golcü isim Luuk de Jong bu sezon La Liga ‘ da Barcelona ile çıktığı 6 lig karşılaşmasında sadece 1 gol kaydeden golcü isim 219 dakika sahada kala bildi. Dünya kupası elemlerinde Hollanda milli takımın da da oynayan Luuk de Jong 3 karşılaşmada 3 gol kaydetti.

Barcelona ile şampiyonlar liginde ise Hollandalı golcü isim Luuk de Jong 3 karşılaşmada 180 dakika sahada kalan isim gol sevinci yaşayamadı.

Barcelona’ nın eski Hollandalı teknik adamı Ronald Koeman ‘In bulduğu vatandaşlarını kadroya doldurmasına rağmen istediği verimi alamayan teknik adama daha fazla süre tanıyamayarak görevden almışlardı.

Xavi Hernandez ile görüşmelerde bulunan Barcelona yönetimi, kısa süre içerisinde Luuk de Jong ile görüşüp takımdan gönderilmesi yönünde bir karar alırken oyuncunun satın alma opsiyonunu da kullanmaları beklenmiyor.

Sevilla ‘ da bulunan bonservisi Hollandalı golcü isim Luuk de Jong’ un kariyerine de daha fazla süre ala bileceği bir takım ile yoluna devam etmek istiyor.

BEŞİKTAŞ MAAŞININ YARISINI KARŞILAŞMAYA HAZIR

Siyah beyazlı takım Beşiktaş devre arasında golcü transferini çözmek isteyen takım Hollandalı oyuncu ile yakından ilgilenerek devre arasında imzayı attırmak istiyorlar.

Kara kartal Hollandalı oyuncu Luuk de Jong kazandığı yıllık ücretin bir kısmını karşılamaya hazır olan takım devre arasında kiralık olarak sezon sonuna kadar kadrosuna katmak istiyorlar.  31 yaşındaki golcü oyuncunun bonservisi ise 7 Milyon Euro civarında.