Milli Takımlarda Forma Giyen Beşiktaşlılar

Milli Takımlarda Forma Giyen Beşiktaşlılar

19 Kasım 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Siyah Beyazlı ekipte çok sayıda oyuncu 2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri kapsamında milli takımlarında oynamak üzere ülkelerine çağrıldı. Beşiktaş’tan milli arada ayrılan 8 sporcudan 5 tanesi yeşil sahada ter döker iken 3 tanesi forma giymedi.

Atiba Hutchinson Kanada Milli Takım kadrosunda 90. kez yer alarak şimdiye dek kimsenin kırmadığı bir rekora imza attı. İşte Kara Kartal’ın mili oyuncularının performansları…

Beşiktaş’ın Yıldızları Dünya Kupası’nda Mücadele Etti

Yıldızları Beşiktaş’ın 2022 FIFA Dünya Kupası elemelerinde mücadele etmek üzere ülkelerine döndü. Fabrice N’Sakala, Ersin Destanoğlu ve Domagoj Vida milli takımların karşılaşma kadrolarında oynamalarına karşılık yeşil sahada ter dökme fırsatı elde etmedi.

Buna karşılık Atiba Hutchinson, 90. kez Kanada Milli Takımı ile birlikte oynadı. 38 yaşındaki sporcu bu sayede milli takım tarihinde bir ilki kaydetti. Bir diğer Kanadalı Cyle Larin ise ülkesinin Meksika ile olan karşılaşmasında 2 kez meşin yuvarlağı kale ile buluşturarak zaferin elde edilmesinde kritik bir rol oynadı.

Bosna Hersek Milli Takımının kadrosunda yer alan Miralim Pjanic, kendi evinde Finlandiya ekibine 3 – 1 yenilerek Katar Dünya Kupası biletini kaybetti.

Rıdvan Ay Yıldızlı Formayla 2 Asist Üretti

Rıdvan Yılmaz, Kenan Karaman ve Ersin Destanoğlu Ay Yıldızlı formayı giyen isimler arasında yer aldı. Türkiye’nin son müsabakasını oynadığı Karadağ ve Cebelitarık karşılaşmalarına 3 Siyah Beyazlı oyuncu da çağrıldı.

Caner Erkin’in yerine dakika 46’da Cebelitarık’a karşı maça giren Rıdvan Yılmaz, dinamik performansı ile taraftarlardan övgü aldı. Dakika 65’te Merih Demiral’a ve dakika 81’de Serdar Dursun’a attığı paslar ile 2 kez asist üreten genç sol bek, galibiyetlerde önemli bir role sahip oldu.

Kenan Karaman da iki karşılaşmada sonradan oyuna giren yıldızlar arasındaydı. Stefan Kuntz dakika 69’da Halil Dervişoğlu yerine Kenan’ı maça dahil etti.

20 yaşındaki genç kaleci Ersin Destanoğlu, futbol kariyerinde ilk kez A Milli Futbol Takımına davet edildiği için son derece mutluydu. Ancak file bekçisi, Karadağ ve Cebelitarık maçlarında kadroda yer almadı.