TRABZONSPOR‘DA ANDRİY YARMOLENKO GÜNDEMDE

TRABZONSPOR‘DA ANDRİY YARMOLENKO GÜNDEMDE

19 Kasım 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Bordo mavili takım Trabzonspor bu sezon süper lig de 12 hafta sonunda topladıkları 30 puan ile liderlik koltuğunda oturuyorlar.

Karadeniz ekibi Trabzonspor süper lig de yoluna emin adımlar ile devam eden takım da devre arası transfer dönemi de yaklaşırken listesinde ki isimler de belli olmaya başladı.

Bu kez bordo mavili takım da transfer listesinde olan isimler arasında yıldız bir oyuncu tecrübeli isim 32 yaşındaki Ukraynalı Andriy Yarmolenko ‘yu kadroya katmak istiyorlar.

Sezon sonunda şampiyonluk kupasını kaldırmak isteyen Karadeniz ekibi Trabzonspor kadrosunu güçlendirerek devre arası sonrasında da takımı yarışın için de tutmak istiyorlar.

Transfer listesine alınan oyuncu için ilk adımı 32 yaşındaki Andriy Yarmolenko ‘nun menajeri devreye girerek bordo mavili ekibe oyuncusunu önermiş oldu.

GERVİNHO‘NUN SAKATLIĞI TRANSFERİN ÖNÜNÜ AÇIYOR

Süper lig de Çaykur Rize karşısında çapraz bağları kopan ve sezonu kapatan 34 yaşındaki Gervinho’ nun sakatlanması sonrasında bordo mavili takım sol ve sağ kanatta oynaya bilecek tecrübeli oyuncu arayışlarına da başlamış oldular.

34 yaşında ki tecrübeli oyuncu Gervinho’ nun geçirdiği bu ciddi sakatlık sonrasında yaşı gereği sahalara formda dönmesi zor gözüken, yerine menajeri tarafından bordo mavili takıma önerilen 32 yaşında ki tecrübeli isim Andriy Yarmolenko listede yer alıyor.

Gervinho yerine kadroda düşünülen bir başka isim ise 30 yaşındaki tecrübeli kanat oyuncusu İspanyol isim Cristian Tello oldu. İspanyol ekiplerinden Real Betis forması giyen tecrübeli kanat oyuncusu Cristian Tello için bordo mavili takım Trabzonspor’ un devre arasında görüşmesi beklenen bir başka oyunculardan birisi olacak.

Bordo mavili takımın tecrübeli teknik adamı Abdullah Avcı sağ kanatta oynaya bilecek aslında aklında ilk isim eski oyuncusu Başakşehir’ den Edin Visca. Sezon başında kadrolarına katmak istedikleri oyuncu için görüşmeler sonrasında olumlu sonuçlanmamıştı.

Çıkan haberler arasında bordo mavili takım Trabzonspor ‘ un aslında Başakşehir ve Edin Visca ile çoktan anlaştıkları haberleri duyuluyor.

 

UKRAYNALI ANDRİY YARMOLENKO

Bordo mavili takım da sağ kanat için alternatif isimler çoğalmaya devam ediyor. Menajeri tarafında önerilen 32 yaşındaki tecrübeli oyuncu Andriy Yarmolenko’ yu da transfer listesine alan Trabzonspor deve arasında bu yıldız isimlerden birisine bordo mavili formayı giydirmek istiyorlar.

32 yaşındaki Ukraynalı oyuncu Andriy Yarmolenko İngiltere Premier lig ekiplerinden West Ham’ da forma giyen tecrübeli kanat oyuncusu 30 Haziran 2022 de bitecek olan sözleşmesi Karadeniz ekibinin transfer de elini de güçlendiriyor.

Bu sezon İngiliz ekibi West Ham ‘da süre almak ta zorlanan 32 yaşındaki tecrübeli oyuncu Andriy Yarmolenko devre arasında İngiliz ekibinden ayrılarak daha fazla süre ala bileceği bir takıma transfer olmak istiyor.

Bu sezon İngiliz ekibinde toplamda 13 karşılaşmada süre alırken 2 asist katkısı yapa bildi