DERBİ ÖNCESİNDE MUSLERA’NIN PERFORMANSI

DERBİ ÖNCESİNDE MUSLERA’NIN PERFORMANSI

19 Kasım 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sarı kırmızlı takım da bu sezonki performansı ile kalecisi Muslera ‘nın derbi öncesinde performansı konuşuluyor.

Bu sezon hatalı pas ve kalesinde goller gören tecrübeli eldiven Muslera süper lig de 13. Hafta da karşılaşacakları Fenerbahçe derbisinde ki performansı merak ediliyor. Son dönemlerde ki yediği hatalı goller sonrasında alternatif isim arayışlarına da başlayan sarı kırmızlı takımın gene de kalede en güvendiği isim oldu.

MUSLERA’NIN DÜŞEN PERFORMANSI

Sarı kırmızlı takıma 2011 – 12 sezonun da İtalya’ nın Lazio ekibinden kadrosuna kattığı Fernando Muslera uzun süredir sarı kırmızlı takım Galatasaray ‘In kalesini korumaya devam ediyor.

Uzun süredir formasını giydiği takımı Galatasaray ‘da başarılı sezonlar geçiren 35 yaşındaki Uruguaylı kaleci Fernando Muslera takımın kalede en güvendiği isim oldu.

Tecrübeli eldivenin geçtiğimiz sezon sonundan sonra başlayan performansında ki düşüş her geçen gün devam ediyor diye biliriz.

Bu sezon sarı kırmızlı takım ile süper lig de 12 karşılaşmada da kalesini koruyan 35 yaşındaki tecrübeli eldiven kaptan Fernando Muslera bu karşılaşmalar da kalesinde 15 gole engel olamadı. Süper lig de en son Beşiktaş maçında yediği hatalı goller sonrasında performansı gündeme gelen Uruguaylı kaleci Muslera Uruguay milli takımın da da aynı hatalı golleri de kalesinde görmeye devam ediyor diye biliriz.

Süper lig de milli ara sonrasında kendi sahasında sarı laciverti takım Fenerbahçe ile zorlu derbi de karşılaşacak olan Galatasaray ‘ da kaleyi tecrübeli teknik adam Fatih Terim yeniden tecrübeli eldivene vermesi bekleniyor.

Fiziksel olarak artık eski formuna dönmesi zor olan tecrübeli kaleci Fernando Muslera kariyerinin de sonuna yaklaşırken artık yerine alternatif isimler de aranmaya başlamış durumda.

GALATASARAY KALEYE ALTERNATİF İSİM ARIYOR

Sarı kırmızlı takım da bu sezon tecrübeli kaleci Fernando Muıslera nın düşen performansı sonrasında kariyerinin de sonuna doğru yaklaşırken tecrübeli eldiven için alternatif isimler de aranmaya başlamış durumda.

35 yaşında ki tecrübeli kaleci Uruguaylı isim Fernando Muslera bu sezon kalesinde gördüğü hatalı goller sonrasında eleştiriler alan kaleci için yerine düşünülen ilk isim Göztepe nin genç kalecisi 23 yaşındaki Irfan Can Egribayat oldu.

Muslera nın milli takımı içinde uzun yolculuk sonrasında takıma katılması tecrübeli eldiven için yorucu olmaya başlarken bu milli takım dönüşlerinde de teknik adam Fatih Terim hem yerli ve genç isimlere kalede yer vermek istiyor.

Sarı kırmızılı takım da yedek kaleciler den Fatih Öztürk ve İsmail Çipe’nin performansından memnun olmayan teknik heyet, genç bir file bekçisi transfer edilmesini isterken listede ki tek isim ise Göztepe ‘nin 23 yaşındaki genç kalecisi Irfan Can Egribayat oldu.

Yaz transfer döneminde de kadroya katılmak istenen genç kaleci için Göztepe kulübü ile olan görüşmeler de bonservis bedeli konusunda anlaşamayan sarı kırmızlı yöneticiler devre arasında bir kez daha şanslarını deneyecekler.