Kenan Karaman Şampiyonu Seçti

A Milli Türkiye oyuncusu Kenan Karaman’ı kadrosuna katmak isteyen Galatasaray ve Fenerbahçe için mutsuz bir son yaşandı. Fortuna Düsseldorf ile sözleşmesi biten ve sözleşmesini yenilemek istemeyen deneyimli sağ ayak Kenan Karaman tercihini son sezon şampiyonu Beşiktaş’tan yana yaptı. Siyah beyazlı formayı 3 yıl boyunca giymek için imza atacak olan Kenan Karaman’ın en yakın zamanda Türkiye’ye gelmesi bekleniyor.

Beşiktaş Kenan Karaman’ı İstedi ve Aldı

Süper Toto Süper Lig’in başarılı şampiyonu Beşiktaş, ezeli rakipleri Fenerbahçe ve Galatasaray’a transfer döneminde de fark atıyor. Hem Galatasaray hem de Fenerbahçe tarafından istenen Kenan Karaman Beşiktaş formasını giyecek.

Fenerbahçe’nin ve Galatasaray’ın peşinde olduğu başarılı oyuncuyu Sergen Yalçın kaçırmadı. Son sezon Beşiktaş’ı şampiyon yapmayı başaran deneyimli teknik adam Sergen Yalçın Kenan Karaman transferini özellikle takip etmişti.

Kadrosunu yeni sezona daha da güçlendirerek hazırlamak isteyen Sergen Yalçın istediği transferler ile de adından bu dönem çokça söz ettiriyor. Özellikle deneyimli dünya yıldızlarını kadrosuna katmak isteyen siyah beyazlı ekip transfer döneminde de oldukça başarılı.

Birçok transfer görüşmesini aynı anda götüren Beşiktaş istediği transferlerde mutlu sona ulaşıyor. A Milli oyuncusu Kenan Karaman transferinde de istediğini elde eden Beşiktaş, bu sayede kanat ataklarını daha da güçlendirebilecek. Fortuna Düsseldorf takımında kanat organizasyonları ile adından sıkça söz ettiren Kenan Karaman aynı başarıyı Beşiktaş için de göstereceğini düşünüyor.

Fortuna Düsseldorf’ta Kenan Karaman Farkı

27 yaşındaki deneyimli kanat Karaman’ın Fortuna Düsseldorf ile sözleşmesi bu sezon sona erdi. 2. Lig’de oynayan Fortuna Düsseldorf ile artık oynamak istemeyen Kenan Karaman Beşiktaş’ı seçti. Düsseldorf’ta göz kamaştıran performansı ile adını Almanya’da taraftarlara altın harflerle yazan 27 yaşındaki top koşturucu artık Süper Toto Süper Lig’de oynayacak.

Geçen sezon 29 kere Düsseldorf için yeşil sahalarda ter döken Kenan Karaman attığı goller ile de takımına birçok puan kazandırmıştı. 7 gol 2 asist ile sezonu kapatan Kenan Karaman başarılı istatistikleri sayesinde de kara kartalın dikkatini çekti.

Hem Süper Lig’de hem de Şampiyonlar Lig’inde zorlu karşılaşmalara çıkacak olan Beşiktaş Kenan Karaman transferi ile kanatlarını güçlendirerek yeni sezonda da siyah beyazlı taraftarları mutlu etmek istiyor.