HALİL DERVİŞOĞLU’NDAN GALATASARAY’A KÖTÜ HABER

HALİL DERVİŞOĞLU’NDAN GALATASARAY’A KÖTÜ HABER

14 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Bu günlerde başkanlık seçimlerinin gündemde olduğu sarı kırmızılı takımda oynayan başarılı oyuncu Halil Dervişoğlu’ndan şok haber geldi. Sezonun  ortasında Brentford’dan kiralanan başarılı oyuncu, teknik direktör Fatih Terim’in de dikkatini çekmişti. Sarı kırmızılılarda devam etmesi istenen futbolcu İspanya’ya transfer edildi.

Galatasaray kaynıyor

Sarı kırmızılı takımda 19 Haziran Cumartesi günü başkanlık seçimi yapılacak. Başkan Mustafa Cengiz’in tekrar aday olmayacağı biliniyor. Süper Lig’i ikinci sırada tamamlayan başarılı takımın teknik direktör meselesi de başkanlık seçimi sonrasında belli olacak. Mevcut Başkan Cengi,z Fatih Terim hakkında ben başkan olduğum sürece onun sözleşmesini yenilemeyeceğiz demişti.

Cengiz’in aksine mevcut adaylar başarılı teknik adam için mütabakata vardı. Bu gündemin yanında güçlü transferlerin de yapıldığı takımda şimdiye kadar 1 tanesi iç transfer olmak üzere toplamda 3 tane transfer yapıldı. Galatasaray’da Ömer Bayram ile yeniden imza atılırken, takımları ile yolları ayrılan Alpaslan Öztürk ve Aytaç Kara ile anlaşmaya varıldı.

Bu transferlerin yanında orta sahaya destek için Esperance takımında top koşturan Ben Romdhane ile temasa geçildi. 21 yaşındaki genç yetenek için 5 milyon Euro değerinde bonservis önerildiği iddia edildi.

Dervişoğlu cephesinde yaşananlar

Geçtiğimiz sezonun yarısında kiralanan ve oynadığı maçlardaki başarısıyla öne çıkan Dervişoğlu, tecrübeli çalıştırıcı Terim’in gözüne girmeyi başarmıştı. Yetenekli futbolcu, maçlardaki başarıları sayesinde EURO 2020 şampiyonasında A milli takımda kendine yer buldu.

Önümüzdeki dönem için de kadroda yer verilmek istenen ünlü futbolcunun bonservisi İngiltere Premier Lig’e yükselen Brentford’da bulunuyor. İngiliz takım Dervişoğlu’nu Galatasaray’a tekrar kiralamak istemedi ve tercihini İspanyol takım La Liga’dan yana kullandı.

İngiliz takım Dervişoğlu’nun Süper Lig’de devam etmesini uygun görmedi. Bu yüzden İngiliz ekip, ünlü oyuncuyu kiralamak için Serie A ve La Liga’yı gözüne kestirdi. Futbolcunun menajeri İspanyol takım La Liga’nın Dervişoğlu için çok daha uygun bir takım olduğunu belirtti.

Ancak oyuncu için devreye giren ilk takım biraz sürpriz oldu. Deyverson’u Palmeiras’a geri gönderen Alaves, başarılı futbolcu Halil için vakit kaybetmeden İngiliz takım ile sıcak temasa geçti.