Beşiktaş Yeni Şampiyonluk İçin Yıldızların Peşinde

Beşiktaş şampiyonluğunu taçlandırmak için yıldız isimleri kadrosuna katmak istiyor. Sergen Yalçın ile hasret kaldığı şampiyonluğa geçen sezon ulaşan Beşiktaş’ta kadronun güçlendirilmesi ilk hedeflerden biri.

Sergen Yalçın ile 1 senelik daha sözleşme imzalayan yönetim Sergen hocanın transfer önceliklerine göre kadroyu şekillendirmeye çalışıyor. Özellikle şampiyonluğa yakışır yıldız isimlerle görüşmelere başlayan Beşiktaş’ta hedef eksik pozisyonların doldurulması.

İlk Hedef Hücum Oyuncusu

Geçtiğimiz günlerde alınan bilgilere göre Beşiktaş’ın yıldız oyuncusu Vincent Aboubakar Al Nasr takımı ile sözleşme imzalayarak Beşiktaş’tan ayrılmıştı. İstikrarlı performansı ile gönüllerde taht kuran yıldız isim Aboubakar son dönem sakatlıkları ile Beşiktaş’ta forma şansı bulamamıştı.

Yönetim ile ücrette anlaşamayan Aboubakar gelecek sezon Beşiktaş’ta oynamayacak. Aboubakar yerine deneyimli bir hücum oyuncusu arayan Beşiktaş yönetimi kolları sıvadı. Birçok yıldız oyuncu ile aynı anda görüşmelere devam eden siyah beyazlı yönetimin öncelikleri Aboubakar’dan boşalan koltuğu doldurmak.

Hücum oyuncusu için ise siyah beyazlı yönetimin listesinde birçok isim bulunuyor.  Alınan bilgilere göre Dzeko, Diego Costa, Juan Jesus ve Rafael Santos Borre ile sıkı görüşmelere başlayan Beşiktaş bazı oyuncuların Beşiktaş için yeşil ışık yaktığını aktardı.

Transfer Detayları

Beşiktaş’ın transfer listesi adeta yıldızlar geçidinden oluşuyor. İlk olarak Dzeko ile görüşmeye başlayan Beşiktaş’ta mutlu son yakın gibi gözüküyor. Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılacak olan Beşiktaş için yıldız oyuncular da sıcak yaklaşıyor. Dzeko’nun menajeri de transfere sıcak yaklaşırken siyah beyazlı ekip Dzeko transferinde başarılı olacakmış gibi duruyor.

Beşiktaş Dzeko dışında ayrıca Diego Costa transferine de önem veriyor. Aboubakar yerine daha deneyimli isimleri kadrosuna katmak isteyen Beşiktaş Diego Costa ila görüşmelere başladı. Kariyerini Şampiyonlar Ligi’nde top koşturarak devam etmek istediği aktarılan yıldız isim Diego Costa Beşiktaş’a gelebilir.

Beşiktaş’ın radarına aldığı bir diğer isim ise Juan Jesus. Sözleşmesinin sonlanmasından sonra kendisine yeni takım arayan deneyimli oyuncunun ismi Beşiktaş ile anılmaya başlandı. Roma kariyeri biten Juan Jesus transferine önem veren siyah beyazlı yönetim transfer kararını henüz vermedi.

Aboubakar’dan boşalan koltuk için düşünülen son isim ise Rafael Santos Borre. River Plate ile sözleşmesi sona eren yıldız isim de Beşiktaş’a gelmek istiyor. Kolombiyalı isim üzerinde de Beşiktaş tarafından henüz net bir karar verilebilmiş değil.