Fenerbahçe’de Taraftarın Sabrı Taşıyor

2018 yılının Haziran ayında başkanlığa seçilen Ali Koç; 2013 – 2014 sezonunun ardından ligde şampiyon olamayan Fenerbahçe’yi eski günlerine döndürme vaadinde bulunmuştu. Aradan geçen üç sezonda birçok transfer yapan Fenerbahçe; çok sayıda teknik adamla çalışsa da beklenen şampiyonluk bir türlü gelmemişti. 2018 – 2019 sezonunu altıncı, 2019 – 2020 sezonunu yedinci, 2020 – 2021 sezonunu ise üçüncü sırada tamamlayan Fenerbahçe’de özellikle taraftarın başarısız sonuçlardan dolayı bir hayli tepkili olduğu biliniyor.

Fenerbahçe’nin Yeni Teknik Direktörü Kim Olacak?

Geçtiğimiz sezona Erol Bulut ile başlayan Fenerbahçe; alınan başarısız sonuçların ardından genç teknik adam ile yollarını ayırmıştı. Sportif direktör Emre Belözoğlu; sezonun geri kalan kısmında takımı çalıştırmıştı. Ancak, Ali Koç, sezonun bitmesiyle beraber yeni sezon için Portekizli veya Alman bir teknik adamdan yana seçim yapacaklarını dile getirmişti. Bu açıklamanın üzerinden günler geçmesine rağmen henüz somut bir adım atılamaması bilhassa taraftarı kızdırdı.

Dünyaca ünlü teknik adam Rafael Benitez’in ismi heyecan yaratsa da bu konuda da bitmiş bir şey bulunmuyor. Hatta, Benitez’in Everton ile anlaşmaya yakın olduğu yabancı kaynaklarda dile getiriliyor. Geçtiğimiz sezon İtalya’nın Roma takımını çalıştıran Portekizli teknik adam Fonseca’nın da ismi geçiyordu. Fakat, Tottenham, erken davranarak Fonseca ile anlaşmayı başardı. Sonuç olarak, Fenerbahçe için birçok teknik adamın ismi geçse de henüz kesinleşmiş bir şey bulunmuyor. Üç sezonluk başarısızlığın ardından Fenerbahçe’de değişen bir şeylerin olmaması taraftarı isyan ettiriyor.

Fenerbahçe’de Kimlerin Takımda Kalacağı Belli Değil

Geçtiğimiz sezon devre arasıyla beraber yirmiden fazla transfer yapan Fenerbahçe’de kiralık oyuncuların da dönecek olmasıyla beraber oldukça şişkin bir kadronun varlığı göze çarpıyor. Bu noktada, kimlerin elden çıkarılacağına da henüz karar verilebilmiş değil! Önümüzdeki sezondan itibaren geçerli olacak yabancı sınırlaması da dikkate alındığında Fenerbahçe’nin ivedilikle birçok oyuncusuyla yollarını ayırması gerekiyor. Bu konuda da somut bir adımın atılmamış olması taraftarı kızdıran detaylardan bir diğeri!

2021 – 2022 sezonunda başarısızlığa tahammülü olmayan Fenerbahçe taraftarı bilhassa Samatta, Lemos, Tisserand gibi isimleri kesinlikle kadroda görmek istemiyor. Bu yüzden, Ali Koç ve Fenerbahçe yönetiminin acele etmesi şart gözüküyor.