Kara Kartal’ın Teknik Direktör Adayları Belli Oldu

Kara Kartal’ın Teknik Direktör Adayları Belli Oldu

12 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Beşiktaş’ın UEFA Şampiyonlar Ligi’nde hiç puan alamaması ve Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 sezonunda giderek kötüleşen performansı neticesinde teknik direktör Sergen Yalçın istifa etti.

Siyah Beyazlı yönetim, futbolcuların başına geçmek üzere deneyimli çalıştırıcılar üzerinde çalışmalar yapıyor. Kara Kartal’ın gündemine öncelikli olarak 3 Alman hoca girdi. İşte Beşiktaş’ın teknik direktör adaylarına dair merak edilen son gelişmeler…

Beşiktaş’a 3 Alman Hoca Adayı

Kara Kartal, teknik direktörlük görevine getirmek üzere 3 Alman hocaya öncelik verdi. Alınan duyumlara göre listede yer alan Alman çalıştırıcılar arasında Hanes Wolf, Joachim Löw ve Thorsen Fink Daniel Farke bulunuyor.

Beşiktaş yönetimi, bu üç isim ile de irtibata geçti. Ancak Joachim Löw, 2021 – 2022 sezonu bitene dek çalıştırıcılık yapmak istemediğini ifade edince teknik ekip, diğer iki teknik adama yöneldi. Kara Kartal’ın Wolf ve Farke ile iletişim halinde olduğu söyleniyor.

Alman teknik direktörlerin yanı sıra Beşiktaş’ın listesinde eski hocalardan Şenol Güneş’in de yer aldığı öğrenildi. Yerli hocalar arasında ön plana çıkan Şenol Güneş, A Milli Futbol takımının çalıştırıcılığını bıraktıktan sonra bu göreve devam etmek istemediğini belirtmişti. Bu nedenle Beşiktaş’tan gelecek herhangi bir teklifi kabul edeceği düşünülmüyor.

Aynı zamanda Demir Grup Sivasspor’un hocası Rıza Çalımbay, Medipol Başakşehir’i şampiyonluğa taşıyan eski Siyah Beyazlı sporcu Okan Buruk ve Adana Demirspor’dan ayrılan Samet Aybaba da gündeme geldi.

Okan Buruk, çok uzun bir süredir hocalık yapmıyor. Bununla birlikte Samet Aybaba, Beşiktaş’ın eski kaptanı olmasının yanı sıra Akdeniz takımı ile performans düşüklüğü sebebiyle yollarını ayırmıştı. Süper Lig’den uzun zamandır uzak olan Ertuğrul Sağlam’ın da hedefte yer aldığı konuşuluyor. Taraftarlar, nihai kararı heyecanla bekliyor.

‘’Teknik Direktörlük İçin B Planımız Yoktu’’

Beşiktaş’ın deneyimli çalıştırıcısı Sergen Yalçın’ın istifasının ardından kulübün Asbaşkanı Emre Kocadağ açıklamalarda bulundu.

Yapılan açıklamalarda teknik adam görevine getirmek üzere B planının olmadığı ifadelerine yer verildi. Asbaşkan Kocadağ, kısa süre içerisinde Siyah Beyazlı futbolcular için doğru ismin bulunacağına inandığını da dile getirdi.