BEŞİKTAŞ’IN DİKKAT ÇEKEN YENİ TEKNİK ADAM LİSTESİ

BEŞİKTAŞ’IN DİKKAT ÇEKEN YENİ TEKNİK ADAM LİSTESİ

12 Aralık 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper ligin son şampiyonu takımı Beşiktaş geçen sezonu şampiyon olarak tamamlayan takım bu sezon ise lig de yoklar.

Kara kartal ‘ da Süper lig de üst üste alınana kötü sonuçlar sonun da şampiyonluk yarışından bir hayli uzak kalan Beşiktaş bordo mavili takım Trabzonspor’ un 18 puan gerisinde kalarak büyük hayal kırıklığı yarattılar.

Geçen sezonu teknik adam Sergen Yalçın ile beraber şampiyon olarak tamamlayarak şampiyonlar ligine direk olarak katılma hakkı elde eden kara kartal devler liginde sıfır çekerek puan alamdan grup aşamasını sonlanmıştı.

Takımda ki bu kötü sonuçlar sonun da teknik adam Sergen Yalçın ile yönetim karşılıklı anlaşarak yollarını ayrıma kararı almışlardı.

Teknik adam Sergen Yalçın’ dan boşalan teknik adamlık koltuğuna kimi getireceği merak ile beklenirken siyah beyazlı takımın yönetimi de teknik adam arayışlarına hız vermiş durumdalar.

BEŞİKTAŞ İÇİN BOŞTA OLAN TÜRK TEKNİK DİREKTÖR ADAYLARI

Listenin ilk başında bu sezon Adana Demirspor ‘u süper lige çıkaran tecrübeli teknik adam Samet Aybaba var. 66 yaşındaki tecrübeli teknik direktör 4 – 2 – 3 – 1 ile sahada olan teknik adam UEFA-Pro lisans sahip.

Daha önce de siyah beyazlı takım Beşiktaş ile çalışan teknik adam 2011 – 12 sezonun da 38 karşılaşmada 1,76 puan ortalaması elde etmişti.

Beşiktaş denince akla gelene ilk teknik adam isimlerinden birisi de Şenol Güneş. Milli takımdan kötü performansı sonun da istifa ederek ayrılan 69 yaşındaki tecrübeli isim 4 – 1 – 4 1 dizilişi ile sahada olan teknik adam Beşiktaş‘ın teknik adam listesinde ilk sırada olsa da yönetimin pek istekli olmadığını görüyoruz.

Okan Burk ismi pek fazla gündeme gelmese de siyah beyazlı takımın teknik direktör listesinde yer alan isimler den birisi. Daha önce İstanbul Başakşehir ile şampiyonluk yaşayan genç teknik adam listede yer alıyor.

Taktiksel anlamda oldukça çalışkan ve yenilikçi bir genç teknik direktör olan Çağdaş Atan da kara kartalın listesinde. Daha önce de Sergen Yalçın ile beraber çalışma fırsatı bulan 41 yaşındaki teknik direktör 4 – 3 – 3 dizilişini tercih ederken UEFA – Pro lisans sahip.

BEŞİKTAŞ’TA YABANCI TEKNİK DİREKTÖR ADAYLARI

Teklif de götürdükleri ilk isim Alman teknik adam Daniel Farke oldu. 45 yaşındaki teknik adam Daniel Farke şuan da kulüpsüz. Son olarak İngiltere Premier Lig ekiplerinden olan Norwich City ‘ yi çalıştıran teknik adam kara kartalın Alman ekolünden kadrosuna katmak istediği ilk isim oldu.

Andrea Pirlo isminin de ön plana çıkarken 42 yaşında ki genç teknik adam Andrea Pirlo şuan da kulüpsüz. İtalyan teknik adam 4 – 4 – 2 dizilişimi tercih ederken son olarak Juventus takımını çalıştırmıştı.