Beşiktaş ABD’li Teknik Direktörün Peşinde

Beşiktaş ABD’li Teknik Direktörün Peşinde

12 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Siyah beyazlı takım; Sergen Yalçın ile yollarını ayırdı. Hem ligde hem de Şampiyonlar Ligi’nde üst üste yenilgiler alan Beşiktaş’ta bu karar şaşkınlıkla karşılanmadı.

Herkes Beşiktaş’ın yeni teknik direktörünün kim olacağını merak ediyor.

Siyah beyazlı takım; yerli bir teknik adam ile çalışmayı düşünmüyordu. Beşiktaş yönetimi; genç ve dinamik, Avrupa futbolunu yakından takip eden, modern futbol oynatan, bilimsel idman tekniklerini uygulayan ve yüksek disiplin sahibi olan bir yabancı teknik adam ile çalışmayı tercih ediyor.

Daniel Farke ile Yapılan Görüşmelerden Sonuç Alınamadı

Bu noktada, ilk olarak 1976 doğumlu Alman teknik adam Daniel Farke ile temas kuruldu. Son olarak Premier Lig takımlarından Norwich City’i çalıştıran Farke; bu teklife olumsuz yanıt verdi. Genç teknik adam; bu sezon herhangi bir takımı çalıştırma niyetinin olmadığını dile getirdi.

Beşiktaş yönetimi; Alman ekolünden bir teknik adamı takımın başına getirmek istiyor. Bu noktada, genel menajer Ceyhun Kazancı’nın yeni teknik direktör konusunda görevlendirildiğini söylemek gerekir. Daniel Farke’den olumsuz cevap alan Kazancı; RB Leipzig’in eski hocası JesseMarsch ile temasa geçti.

ABD’li teknik adam; alınan başarısız sonuçlardan dolayı görevinden ayrıldı. Hatta, kendisinin de tıpkı Sergen Yalçın gibi birkaç gün önce görevini bıraktığını söyleyebiliriz. Ceyhun Kazancı; JesseMarsch’ın menajeriyle temasa geçerek ilk teklifini yaptı. Deneyimli hocanın Beşiktaş’ta görev alıp almak istemeyeceği merak ediliyor.

Beşiktaş’ın tek alternatifi Jesse Marsch değil! Siyah beyazlı yönetim; yeni teknik direktörünü bulmak adına Türkiye A Milli Futbol Takımı’nı çalıştıran Stefan Kuntz’dan da yardım istedi. Kuntz; Hannes Wolf ve Marc Patrick Meister isimlerini önerdi. Siyah beyazlı yönetim; bu iki seçeneği de değerlendiriyor. Yine de ilk hedefin Jesse Marsch olduğunu söylemeliyiz.

Jesse Marsch Kimdir?

8 Kasım 1973 tarihinde dünyaya gelmiştir. 4-4-2 dizilişini benimseyen bir hocadır. 2018 – 2019 sezonunda RB Leipzig takımının yardımcı antrenörü olmuştur. 2019 – 2021 yılları arasında da RB Salzburg takımını çalıştırmıştır. Marsch; RB Leipzig teknik direktörü Julian Nagelsmann’ın Bayern Münih ile anlaşmasının ardından 1 Temmuz 2021 tarihinde RB Leipzig’in yeni teknik direktörü oldu. Ancak, iyi bir performans gösteremedi.

Marsch; RB Leipzig’in başında 20 maça çıktı. Bu maçların dokuzundan yenilgiyle ayrıldı. Marsch’ın RB Leipzig macerası 5 Aralık 2021 tarihinde sona erdi.

Beşiktaş Yerli Teknik Adamlar ile de Görüşüyor

Şenol Güneş’in Beşiktaş’ı çalıştırma ihtimali bir hayli zayıf! Deneyimli teknik adam; sezon ortasında olduğumuz için böyle bir teklifi kabul etmeyeceğini dile getirdi.

Siyah beyazlı yönetimin gündeminde Rıza Çalımbay var. Sivasspor’u çalıştıran Çalımbay; Beşiktaş’tan teklif gelmesi halinde bu teklifi değerlendirebilir. Ayrıca, Samet Aybaba, Çağdaş Atan ve Okan Buruk gibi isimlerin de gündemde olduğunu söylemeliyiz. Beşiktaş; yeni teknik direktörünü en geç bir hafta içerisinde açıklayacaktır.