Galatasaray Transferlerinden Memnun UEFA Avrupa Ligi’nde

Galatasaray Transferlerinden Memnun UEFA Avrupa Ligi’nde

12 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Son dakika spor haberi Aslan cephesinden geldi. Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi’nin son ve 6. müsabakası gereğince yeşil sahada Lazio ile karşı karşıya geldi. E grubunun liderliğini belirleyecek kritik maç golsüz beraberlik ile noktalandı ve iki ekip de birer puanın sahibi oldu.

Sarı Kırmızılı kulüp, UEFA Avrupa Ligi E grubu kapsamında 12 puana ulaşarak zirveyi kimseye bırakmadı. Lazio ise 9 puan ile ikinci sırada kaldı. Grubun son iki sırasında ise 7 puan ile Marsilya ve 2 puan ile Rusya temsilcisi Lokomotiv Moskova yer aldı.

Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi’nin E grubu mücadelesini ilk sırada tamamlayarak direkt olarak son 16 turuna katılma hakkı elde etti. Sarı Kırmızılı oyuncuların yeşil sahadaki performansı kasaya 12 milyon Euro değerinde gelir geldi.

Aslan 11 Oyuncusuna 25 Milyon Euro Ödedi

2021 – 2022 sezonunun başında Galatasaray, çok sayıda yıldız ismi kadrosunda dahil etti. UEFA Avrupa Ligi’nde gösterdiği başarılar neticesinde Cimbom, totalde 12 milyon Euro gelir sağladı. Teknik direktör Fatih Terim, sezon başında Sarı Kırmızılı ekibe gençlik aşısı yapmıştı.

Aslan yönetiminin yaptığı 25 milyon Euro değerindeki yatırım, şimdiden bile yarı yarıya getiri sağladı.

Bonservis ve kiralamalar ile birlikte 11 başarılı futbolcuyu bünyesine katan Galatasaray, iyi bir iş çıkardığını düşünüyor. Sadece UEFA Avrupa Ligi dahi kasadan çıkan paranın neredeyse yarısını karşıladı.

Grup Birinciliği Cimbom’a Yaradı

Cimbom, UEFA Avrupa Ligi’nin son müsabakasında Lazio ile beraberlik elde etti. Sarı Kırmızılı oyuncular, golsüz tamamlanan karşılaşmada elde ettiği1 puan ile total skorunu 12’ye yükseltti ve zirveyi kimseye bırakmadı. Bu sayede Galatasaray, son 16 tur içerisinde direkt olarak mücadele etme hakkı kazandı. Aslan ekibine son 16 tur primi olarak 5,5 milyon Euro gelir geldi.

Avrupa Ligi pazarlama ve yayın geliri olarak Cimbom’un en az 3 milyon Euro daha gelir elde etmesi düşünülüyor. Teknik direktör Fatih Terim başta olmak üzere tüm Sarı Kırmızılı teknik yönetim, alınan bu sonuçlardan bir hayli memnun.