Trabzonspor İlk Kez Kaybetti

Trabzonspor İlk Kez Kaybetti

12 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Spor Toto Süper Lig’in 16.haftasında deplasmanda Fraport Tav Antalyaspor ile karşılaşan Trabzonspor haftanın en flaş sonuçlarından birine imza atarak rakibine 2-1 mağlup oldu.

Spor Toto Süper Lig’de 27 maçtır mağlubiyet yüzü görmeyen Abdullah Avcı ve öğrencileri, Şenol Güneş’e ait olan yenilmez rekorunu geçen hafta kırmıştı. Bu hafta bu rekoru daha da pekiştirmek için Antalya’ya giden Trabzonspor burada umduğunu bulamadı.

Abdullah Avcı’ya ilk mağlubiyetini tattıran ise tanıdık bir isimdi. Genç milli takımlarda defalarca aynı amaç için mücadele etmiş ve ardından A Milli Takım’da da deneyimli teknik direktörle birlikte çalışmış olan Nuri Şahin, eski hocasını mağlup eden isim oldu.

Fraport Tav Antalyaspor ile sezona futbolcu olarak başlayan Nuri Şahin, bir süredir takımının teknik direktörlük görevini de sürdürmekte.

Trabzonspor’da İlk Mağlubiyet Nasıl Geldi

Antalya deplasmanında maçın başından itibaren istediklerini sahaya bir türlü yansıtamayan Trabzonspor buna rağmen öne geçmeyi ve skor üstünlüğünü almayı başarmıştı.

Andreas Cornelius’un golüyle 1-0’lık skoru yakalayan Trabzonspor için olumsuz olan ise takımın yıldızı Anthony Nwakaeme’nin sakatlanmasıydı. Golden dakikalar önce sakatlanan Nwakaeme’nin durumu Trabzonspor için sezonun kilit noktalarından biri olabilir.

Maçı önce beraberliğe getiren Fraport Tav Antalyaspor, sonrasında Dorukhan Toköz’ün kendi ağlarına attığı golle üstünlüğü sağladı.

Bu mağlubiyetten daha da önemlisi Trabzonspor adına, Abdullah Avcı’nın skoru nasıl ele alacağıydı.

Trabzonspor Bahane Üretmedi

Maç sonu yaptığı açıklamalara rakibini ve eski öğrencisi Antalyaspor teknik direktörü Nuri Şahin’i kutlayarak başlayan Abdullah Avcı, meşhur “yol kazası” söylemine ise sığınmadı ve rakibin hak ettiğini söyledi.

Bu karşılaşmada istediklerini yapamadıklarını belirten Abdullah Avcı, takımına da bazı eleştiriler getirerek haftalardır şampiyonlukları garantiymiş gibi konuşulan Trabzonspor’un ayaklarının yere basmasını sağladı.

Hakem performansından, tartışmalı pozisyonlardan da bahsetmeyen Abdullah Avcı, Trabzonspor camiasının yıllardır gereksiz gerilimler yüzünden canının çok yandığını unutmamış gözüküyordu.

Daha ilk dakikasından itibaren bu mağlubiyeti takımın lehine kullanmayı başaran başarılı teknik direktör şüphesiz şimdi hafta içinde bunun psikolojisini yönetmeye çalışacak.

Trabzonspor için bir sonraki hafta kayıp yaşamamak hayati önem taşıyor. Eğer Karadeniz Fırtınası bu mağlubiyeti unutup seri galibiyetler almaya tekrar başlarsa Abdullah Avcı ve camia çok büyük bir sınavı başarıyla geçmiş olacak.

Zira yıllardır sürekli gerilimle yoğrulan bu camiada sakinliği korumak ve rehavete kapılmamak çok önemli. Rehaveti dağıtması bakımından oldukça hayırlı bir mağlubiyet alan Trabzonspor’un oynadığı kötü oyun da ayrıca irdelenmeli.

Öyle ki Fraport Tav Antalyaspor özellikle Doğukan ile Trabzonspor savunmasının dengesini bir hayli bozdu. Ligin en dirençli savunmasının önde baskıyla birçok hata yapması da gelecek haftalarda rakiplere yol göstermesi bakımından önemli.

Şimdi ya tüm bunların üzerine düşülüp yola devam edilecek ya da geçmiş sezonların travmaları uyanacak.