Fenerbahçe Avrupa Mücadelesinde 2008 – 2009’dan Beri En Az Puana Sahip Oldu

Fenerbahçe Avrupa Mücadelesinde 2008 – 2009’dan Beri En Az Puana Sahip Oldu

12 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi D grubu kapsamında son ve 6. maçında Alman ekibi Eintracht Frankfurt’u kendi sahasında konuk etti. Maç sonucu Fenerbahçe 1 – 1 Eintracht Frankfurt. Sarı Lacivertli ekip, beraberlik neticesinde elde ettiği bir puan ile total skorunu 6’ya ulaştırabildi ve Yunanistan temsilcisi Olympiakos’un ardından üç puan farkla 3. olarak konumlandı.

Çubuklu formalılar, 2008 – 2009 sezonundan beri ilk kez grup içerisinde bu kadar az puan toplayabildi. İşte Fenerbahçe’nin Avrupa mücadelesine dair merak edilen ayrıntılar…

Kanarya UEFA Avrupa Konferans Ligi’nde Devam Edecek

Sarı Kanarya, UEFA Avrupa Ligi D grubunu 3. olarak tamamladı. Fenerbahçe, 6 puan ile son 13 senenin en düşük puanını elde etti. Çubuklu formalılar, Avrupa’da oynadıkları 6 maç boyunca 2 kez mağlup olur iken 3 kez beraberliği bozmadı.

Buna karşılık Sarı Lacivertli ekip sadece 1 kez zafer sevinci yaşayabildi. Grubu üçüncü olarak tamamlayan Fenerbahçe, bundan sonra Avrupa’daki yoluna UEFA Avrupa Konferans Ligi play-off turları ile devam edecek.

Sarı Lacivertli ekip, play-off turlarında Avrupa Konferans Ligi’nde 2. olan takımlar ile mücadele edecek. Konferans Ligi’nin kura çekimleri henüz tamamlanmış değil.

Müsabakalar boyunca Çubuklu formalı ekipten Mergim Berisha, toplamda 4 kez gol attı. Bununla birlikte deneyimli sporcu, art arda iki maçta meşin yuvarlağı kale ile buluşturabildi.

2008 –  2009 Sezonunda 2 Puan Almıştı

Fenerbahçe, Avrupa’daki en kötü performanslarından birini 2008 – 2009 sezonunda göstermişti. Çubuklu formalı ekip o sezonda grup içerisinde 2 puan almıştı. 2021 – 2022 sezonunda ise Sarı Kanarya, sahip olduğu 6 puan ile D grubunu 3. sırada bitirdi.

D grubunda zirveyi kimseye bırakmayan Eintracht Frankfurt, 12 puan ile UEFA Avrupa Ligi’nin son 16 turunda direkt olarak yer alma hakkı elde etti. Alman takımı, 6 maç boyunca 3 kez galibiyet elde eder iken 3 kez de beraberlik aldı. Grubun ikinci sırasında ise Yunanistan temsilcisi Olympiakos 9 puan ile Fenerbahçe’yi geçmeyi başardı.