Beşiktaş’ın Teknik Direktör Adayları

Beşiktaş’ın Teknik Direktör Adayları

12 Aralık 2021 0 Yazar: 4x4FutbolGuncel

Geçtiğimiz sezonu 2 kupayla tamamladıktan sonra bu sezona daha yüksek hedeflerle başlayan ancak Avrupa’da ve Süper Lig’de aldığı başarısız sonuçlarla taraftarlarında büyük bir üzüntü yaratan Beşiktaş’ta uzun zamandır beklenen gelişme gerçekleşti ve teknik direktör Sergen Yalçın, yönetimle yaptığı görüşme sonrası takıma daha fazla zarar vermek istemediğini öne sürerek istifasını sundu.

14’üncü haftada oynanan Giresunspor maçından sonra da istifasını sunan ancak yönetimden güvenoyu alarak görevine devam eden Sergen Yalçın’ın bu sefer istifası kabul edildi ve 49 yaşındaki teknik adamla yollar ayrıldı.

Bu gelişmeyle birlikte hüzünlenen Beşiktaş taraftarının ise artık aklında yeni teknik direktörün kim olacağına dair sorular var. Basında yer alan iddialara göre Beşiktaş’ın teknik direktör koltuğu için birçok aday bulunuyor.

Beşiktaş’ta Yeniden Samet Aybaba İddiası

Geçtiğimiz sezonu 2 kupayla tamamlayan Beşiktaş’ta bu başarının büyük mimarı olarak gösterilen Sergen Yalçın, bu sezon alınan kötü sonuçlar karşısındaki çaresizliği ve bir türlü problemleri çözememesi nedeniyle uzun süredir eleştiriliyordu.

Sezona büyük hayallerle başlayan ve çok kötü sonuçlar alarak sezonun ilk devresinin sonuna yaklaşılan bugünlerde hedefsiz bir takım haline gelen Beşiktaş’ta bu durumun ana sorumlusu olarak gösterilen Sergen Yalçın, 9 Aralık Perşembe günü yönetimle yaptığı görüşmede istifasını sundu ve istifanın kabul edilmesiyle birlikte iki taraf resmen yollarını ayırdı.

Oyuncuyken efsane olduğu Beşiktaş’ta teknik direktör olarak da şampiyon olma mutluluğu yaşayarak adını tarihe yazdıran Sergen Yalçın, bu sezon alınan kötü sonuçlar neticesinde verdiği istifasından sonra oyuncularıyla ve personellerle vedalaşarak kulüp tesislerinden ayrılırken, artık Siyah Beyazlı kulübün ana gündemi Sergen Hoca’dan boşalan koltuğa kimin oturacağı.

Beşiktaş’ın yeni hoca adayının kim olacağına dair çok kısa sürede pek çok iddia basına yansımakla beraber, kulübün ekonomik daralmaya gittiği “Feda” sezonunda takımın başında görev yaparak elini taşın altına koyan Samet Aybaba’nın da bu adaylardan birisi olduğu iddia ediliyor. Samet Aybaba, 2011/2012 sezonunda Beşiktaş’ın başında 38 maça çıkmış ve 1.76’lık puan ortalaması tutturmuştu.

En son Adana Demirspor ile TFF 1.Lig’den Süper Lig’e yükselme mutluluğu yaşayan 66 yaşındaki teknik adam, şu an boşta.

Beşiktaş’ta Yabancı Teknik Direktör Listesi Kabarık

Samet Aybaba gibi birçok ismin Beşiktaş ile ilgili haberlerde adı geçerken, kulübün yabancı bir teknik direktörle anlaşması ihtimali de oldukça yüksek gözüküyor. Basında yer alan haberlere göre Norwich City’nin başında gösterdiği performansla dikkat çeken Daniel Farke başta olmak üzere, Beşiktaş’ta bir dönem teknik direktörlük yapan Slaven Bilic, Edin Terzic, Andrea Pirlo ve Francesco Farioli gibi isimlerin Beşiktaş’ın listesinde yer aldığı iddia ediliyor.

Beşiktaş’ta Kayserispor maçında takımın başında altyapı antrenörü Önder Karaveli’nin olmasına dair karar alınırken, 17’inci haftada oynanacak Fenerbahçe derbisine kadar yeni teknik direktörle anlaşması bekleniyor.