Gençlerbirliği Antrenman Programına Devam Ediyor

Gençlerbirliği Antrenman Programına Devam Ediyor

22 Mayıs 2020 Kapalı Yazar: AnindaSpor

Yeni tip koronavirüs sebebiyle liglere ara verilen dönemde, spor kulüpleri yoğun bir şekilde hazırlıklarını yapmaya devam ediyor. Başkent ekibi Gençlerbirliği de dün akşam saatlerinde yapılan idmanla ligde kalan 8 maçın hazırlıklarını yapmayı sürdürdü. İdmana ilişkin açıklama ise başkent ekibinden geldi. Kırmızı siyahlı ekip İlhan Cavcav Tesisleri’nde çalıştı.

Yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle uzun bir süredir antrenman yapamayan spor kulüpleri, artık yeşil sahalara döndü. Kalan maçlara hazırlık yapan ekipler, bu süreçte antrenmanın ve maçın olmadığı dönemi de değerlendirerek daha yoğun bir tempo ile çalışmalara başladılar.

Günü Tek Antrenmanla Tamamladılar

Süper Lig’de mücadele eden Gençlerbirliği de dün yapılan akşam antrenmanı ile maç hazırlıklarını sürdürdü. İlhan Cavcac Tesisleri’nde kamp yapan başkent ekibi, antrenman bilgisine ilişkin bilgiyi ise resmi açıklama ile verdi.

Kırmızı siyahlı ekip, akşam saatlerinde gerçekleştirilen tek idmanla günü geçirirken, antrenmana ise ısınma hareketleri ile başlandığı öğrenildi. Sonrasında ise futbolcular, dar alanda oyun ve üç kaleli gol oyunu ile de idmanlarını tamamladılar.

Tüm takımların uzun bir dönemdir antrenman yapamaması sebebiyle sakatlık yaşanmaması adına da büyü bir çaba gösterildi. Öte yandan koronavirüs tedbirleri gereği antrenmanda sosyal mesafe ve hijyen kurallarına da önem verildi.

Güncel Yazılar