Galatasaray’ın Transfer Çalışmaları Hangi Noktada

Galatasaray’da yeni sezon için transfer çalışmalarına yavaş yavaş başladı. Bilindiği üzere sarı kırmızılı kulüp, geçtiğimiz haftalarda ilk önce yıllarca kalesini emanet ettiği başarılı file bekçisi Fernando Muslera ile yeni bir sözleşme imzalamıştı. Daha sonra geçtiğimiz günlerde ise sözleşmesi sona ermeye yaklaşan tecrübeli stoperi Marco ile yeni bir sözleşme imzaladı.

İç transferdeki çalışmalarının ardından daha sonra Kasımpaşa forması giyen ve kulübü ile sözleşmesi sona eren Aytaç Kara ve yine aynı şekilde kulübü Göztepe ile sözleşmesi sona eren Alpaslan Öztürk ile 3’er yıllık olmak üzere ön protokol imzaladı. Galatasaray’ın gelecek sezon için yaptığı kadro planlamasına göre yapacağı beşinci transferin ise yine kulüp içinden gerçekleşeceği öğrenildi.

Ömer Bayrak Gelecek Sezon Takımda Kalacak

Geçtiğimiz sezon Galatasaray’da başarılı bir performans sergileyen Ömer Bayram’ın da durumu yavaş yavaş netlik kazanacak. Bilindiği üzee teknik direktör Fatih Terim, takımdaki futbolcular ile alakalı yönetime detaylı bir rapor sunmuştu. Bu rapora göre ise Ömer Bayram’ın takımda kalması istendiği öğrenildi. Başta Medipol Başakşehir olmak üzere başka takımlardan da teklif alan Ömer Bayram’ın tercihini Galatasaray’dan yana kullanacağı öğrenildi. Ayrıca yeni sözleşmesinin ise TL üzerinden yapılacağı belirtildi.

Galatasaray’da Adaylar Artıyor

Galatasaray’ın bir diğer gündemi olan seçimli genel kurulda yeni gelişmeler devam ediyor. Bilindiği üzere sarı kırmızılı kulüpte en son 4 farklı isim başkanlık için adaylıklarını açıklamışlardı. Gelen bilgilere göre 19 Haziran’da yapılması planlanan seçimli genel kurul için bir başkan adayının daha çıkabileceği öğrenildi. Habere göre Galatasaray’ın eski yöneticilerinden olan Yiğit Şardan, adaylığını hazırlamak için çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.

Şimdiki başkan Mustafa Cengiz’in yönetimind eolan ve aynı zamanda Galatasaray’ın ikinci başkanı olan Abdürrahim Albayrak’ın da Yiğit Şardan’ın yönetiminde olacağı öne sürüldü. Öte yandan Abdürrahim Albayrak’ın da başkan adayı olması için kendisine baskı yapıldığı, fakat mevcut başkan Mustafa Cengiz’in son yaptığı basın toplantısında almış olduğu olumsuz eleştiriler sebebi ile bu kararından vazgeçtiği iddia edildi. Bu yüzden şimdilik aday olmayı düşünmeyen Abdürrahim Albayrak, adaylığını açıklayacak olan Yiğit Şardan ile birlikte çalışmalayı düşünüyor.