Galatasaray’da Transferdeki Son İmzalar

Galatasaray’da Transferdeki Son İmzalar

26 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Galatasaray’da seçimli genel kongreye gün sayılırken diğer yandan da takımındaki oyuncuların durumları ile çalışmalar yapılmaya devam ediyor. Bilindiği üzere bu sezon takımda kiralık oynayan ve bunların dışında sözleşmeleri olduğu halde bu sözleşmeleri sona erdiği için takımdan ayrılanların durumları ile ilgili harekete geçilmeye hazırlanılıyor.Geçtiğimiz günlerde sözleşmesi sona erdiği için görevinden ayrılan teknik direktör Fatih Terim, İstanbul’dan ayrılamadan önce yönetime takımdaki futbolcular ile alakalı detaylı bir rapor sunmuştu.

Gelen bilgilere göre bu raporun detaylarından biri de takımda stoper mevkinde oynayan Christian Luyindama’nın özellikle disiplinsiz davranışlarından ötürü takımdan gönderileceği öğrenilmişti. Stoper mevkinde oynayan bir diğer futboclusu Marcao ile yeni sözleşme imzalayan Galatasaray’ın bu futbolcunun partneri olarak yeni bir ismi kadroya katacağı gündeme gelmişti.

Galatasaray’dan Keven Schletterbeck Hamlesi

Galatasaray’da stoper arayışları devem ederken yeni bir isim gündeme geldi. İddialara göre sarı kırmızılı kulüb Galatasaray, scout ekibi tarafından belirlenen Almanya’nın Freiburg takımında forma giyen ve bir önceki sezonda da yine Almanya’nın Union Berlin takımında kiralık olarak forma giyen Keven Schlotterbeck’i kadrosuna katmak istediği öğrenildi. Aynı zamanda ön libero mevkisinde de oynayabilen 24 yaşındaki Alman stoperin 2022 yılına kadar takımı ile sözleşmesi bulunuyor.

Keven Schlotterbeck’in Forma Giydiği Kulüpler

Futbolculuk kariyerine Almanya’nın Freiburg takımının altyapısında başlayan Keven Schlotterbeck, ilk olarak 2017 – 2018 ve 2018 – 2019 sezonlarında Freiburg II takımında oynadı. Bu iki sezonda 45’i ilk 11 olmak üzere toplamda 46 maçta forma giyen Alman futbolcu, 3 gol atma başarısı gösterdi. 2018 – 2019 sezonunda zaman zaman Freiburg’un A takımında da forma giyen 24 yaşındaki futbolcu, 8î ilk 11 olmak üzere 9 maçta görev yaptı.

2019 – 2020 sezonunda ise bir başka Alman takımı olan Union Berlin’e transfer olan Keven Schlotterbeck, bir sezon oynadığı bu külüpte hepsi ilk 11 olmak üzere 27 maçta sahaya çıktı ve 1 gol attı. Daha sonra 2020 – 2021 sezonunda tekrardan Freiburg II takımına dönen Alman stoper, 2’si de ilk 11 olmak üzere 2 maça çıktı ve 1 gol attı. Keven Schlotterbeck, 2020 – 2021 sezonunda Freiburg’un A takımında oynamaya devam etti ve 19’u ilk 11 olmak üzere 25 maçta oynadı.