GALATASARAY’DA TERİM BELİRSİZLİĞİ

GALATASARAY’DA TERİM BELİRSİZLİĞİ

26 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Haziran ayında seçime gitmesi beklenen Galatasaray’da sözleşmesi 31 Mayıs’ta sona erecek teknik direktör Fatih Terim’in durumu belirsizliğini koruyor.

Mevcut başkan Mustafa Cengiz’in 21 Mayıs’ta yaptığı basın toplantısında Fatih Terim’le çalışmaya devam etmeyeceğini söylemesi üzerine başkan adayları, 67 yaşındaki teknik adamla ilgili ortak bir bildiri yayınlamıştı. 2021-22 sezonunda Galatasaray’ın başında olup olmayacağı belli olmayan Fatih Terim’e sürpriz bir teklif geldi.

TERİM’İN TERCİHİ

Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz’in kendisiyle çalışmayacağını açıklaması üzerine başkan adaylarının hakkında bildiri yayınladığı Fatih Terim, son iki sezonda psikolojik anlamda çok yıprandı. Tecrübeli teknik adamın önünde birkaç seçenek bulunduğu iddia ediliyor.

Tecrübeli teknik adamın önündeki seçeneklerden biri, kendisiyle çalışacağını açıklayan başkan adaylarından birinin seçilmesini beklemek. Başkan adaylarından Burak Elmas, seçilmesi halinde kesinlikle Fatih Terim ile çalışacağını açıklamıştı.

Terim’in önündeki ikinci seçenek ise Katar Milli Futbol Takımı’ndan gelen bir buçuk yıllık teklifi değerlendirmek. Fatih Terim’in Katar Milli takımının başında kafasını toplayabileceği ve Türkiye futbolunu uzaktan takip edebileceği iddia ediliyor. Terim’in önündeki üçüncü seçenek ise çalışmayı bırakıp dinlenerek toparlanmak.

BAŞARILI TEKNİK ADAM TERİM’E FIFA’DAN SÜRPRİZ TEKLİF

67 yaşındaki Fatih Terim’in önünde bir seçenek daha bulunuyor. Bu seçenek de FIFA’dan gelen teklif. Fatih Terim, bu teklifi kabul etmesi hakkında futbolun dünyadaki patronu için çalışacak. Bu teklif, Fatih Terim’e bizzat FIFA Global Futbol Direktörü Arsene Wenger tarafından yapıldı. Galatasaray ile ayrılmanın eşiğinde olan Terim’e gelen teklif hakkında detaylı bir bilgi yok. Ancak, Wenger’in Fatih Terim’den futbolu geliştirecek fikirlerini paylaşmasının yanı sıra genç teknik direktör adaylarının gelişiminden sorumlu olmasını da istediği iddia ediliyor.

Bunun yanı sıra, Fatih Terim’in adı, Barcelona’nın teknik direktör adayları arasında da geçiyor.

TERİM’İN YARDIMCILAR ÖZGÜR

Fatih Terim, kendisiyle birlikte sözleşmesi sona eren yardımcıları Ümit Davala, Levent Şahin, Selçuk İnan, Albert Riera ve Fadıl Koşutan’a serbestlik tanıdı. Tecrübeli teknik adam, yardımcılarının istedikleri takımla anlaşabileceklerini söyledi. Terim’in yardımcılarından Ümit Davala ve Levent Şahin’in UEFA Prolisans’a sahip olduğu biliniyor. Bu iki isim, herhangi bir takımda teknik direktör olarak görev yapabilir. Necati Ateş, Albert Riera ve Selçuk İnan’ın ise alt yapılarda görevlerine devam edeceği konuşuluyor.

Terim’in ekibinden yalnızca Scott Pirri’nin sözleşmesi devam ediyor.