Beşiktaş’ın Yeni Sezona Doğru Transfer Gündemi

Beşiktaş’ın Yeni Sezona Doğru Transfer Gündemi

26 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

2020 – 2021 sezonunda hem Süper Lig Kupası’nı hem de Ziraat Türkiye Kupası’nı kazanmayı başaran Beşiktaş’ta şu anki gündemini tamamen gelecek sezonun kadro planlaması oluşturuyor. Bu sezon takımı ile önemli başarılara imza atan teknik direktör Sergen Yalçın’ın da henüz yeni bir sözleşme imzalamadığı biliniyor. Bu yüzden siyah beyazlı yönetim ilk olarak başarılı teknik adam için 2 ya da 3 yıllık bir teklif hazırlayıp sunacak.

Bu anlaşmanın ardından ise takımdaki futbolcuların son durumları ile ilgili çalışmalar yapılacak. Bilindiği üzere siyah beyazlı takımda bu sezon forma giyen birçok önemli oyuncunun sözleşmesi sona erdi. Öte yandan takıma kiralık olarak başka takımlarda oynayan futbolcularda dönecek. Bu yüzden başta teknik direktör Sergen Yalçın olmak üzere siyah beyazlı yönetim, hangi futbolcular ile yola devam edilip edilmeyeceği hakkında kararlar vereceği belirtildi.

Nice’te Ersin Destanoğlu’na Teklif

Beşiktaş yavaş yavaş gelecek sezonun kadro planlamasına ve transfer çalışmalarına başladı. Bilindiği üzere siyah beyazlı takımda bu sezon başarılı performans sergileye Rachid Ghezzal ve Valentin Rosier’in kiralık sözleşmeleri sona erdi. Beşiktaş’ın bu isimleri gelecek sezon için kadrosuna tekrardan katıp katmayacağı henüz bilinmiyor. Öte yandan bu sezon siyah beyazlı takımın kalesini koruyan ve başarılı bir performans sergileyen Ersin Destanoğlu’na transfer teklifi geldiği öğrenildi. Fransız basınından L’equipe’in yaptığı habere göre Fransa Ligue 1 ekiplerinden Nice, siyah beyazlıların genç file bekçisi Ersin Destanoğlu için 5 milyon euro’luk bir teklif yaptı ve Beşiktaş’ın vereceği kararı beklemeye başladı. Fakat haberin devamında ise Beşiktaş’ın başarılı eldiven Ersin Destanoğlu için 12 milyon euro istediği ifade edildi.

Ersin Detasoğlu’nun Beşiktaş Kariyeri

Kalecilik kariyerine Beşiktaş’ın altyapısında başlayan Ersin Destanoğlu, 2017 – 2018 sezonundan itibaren siyah beyazlıların U19 ve U21 takımlarında oynadı. 20 yaşındaki kaleci daha sonra Beşiktaş’ın A takımında forma giymeye başladı ve ilk olarak 2019 – 2020 sezonunda A takım ile sahaya çıktı. Ersin Destanoğlu, A takımdaki ilk sezonunda 8 maçta görev yaptı. A takımdaki ikinci sezonunda yani geride bıraktığımız sezonda ise 37 maçta Beşiktaş’ın kalesini korudu ve şampiyonlukta önemli bir pay sahibi oldu.