TEMSİLCİLERİMİZİN ŞAMPİYONLAR LİGİ DURUMLARI

TEMSİLCİLERİMİZİN ŞAMPİYONLAR LİGİ DURUMLARI

26 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper ligde 42 haftada oynanan mücadeleler sonunda 2020/2021 sezonu tamamlandı ve puan durumunda 1. sırada yer alan Beşiktaş bir yandan da Ziraat Türkiye Kupasını alarak hem Lig’de hem de kupada şampiyonluğunu ilan etti. Ligin son haftasında Beşiktaş ile aynı puanda bulunan hatta ikili averajda da Beşiktaş ile aynı durumda bulunmasına rağmen gol averajından ekibinin gerisinde bulunan Galatasaray Ligi ikinci sırada tamamlamıştı. Ülkemizi Şampiyonlar Ligi’nde temsil edecek olan bu iki ekibin muhtemel rakipleri belli oldu.

GALATASARAY İHTİMALLERİ DEĞERLENDİRECEK

2020/2021 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan siyah-beyazlı ekip Beşiktaş İngiltere Premier Ligi’nde Chelsea’nin sezonu 4. sırada bitirmesinin ardından UEFA Şampiyonlar Ligi’ne Grup aşamasından başlaması kesinleşti. Süper Ligi ikinci sırada tamamlayan sarı-kırmızılı ekip Galatasaray ise UEFA Şampiyonlar Ligi’nde ön eleme oynamak için hak kazanmıştı.

avrupa kupalarında Türkiye’yi temsil edecek olan bu güçlü ekiplerin dünyanın en büyük organizasyonlarından biri olan UEFA Şampiyonlar Ligi’nde mücadele edeceği muhtemel rakipleri belli oldu. Süper Lig ikinci sırada tamamlayan sarı-kırmızılı ekip Galatasaray’ın önünde 2 adet ihtimal bulunuyor. Sarı kırmızılı ekip Galatasaray Hollanda temsilcisi PSV Eindhoven İskoçya temsilcisi Selçuk Danimarka temsilcisi Midtjylland ve Kopenhag yanı sıra Sparta Prag ve Rapid Wien Gibi ekipler ile ön eleme karşılaşmaları yapabilir.

MANCHESTER UNİTED’IN KAZANMASI BEKLENECEK

Sarı-kırmızılı ekip için ihtimal dahilinde olan bir diğer durum ise ligin güçlü ekibi Manchester United’ın Villarreal karşısından UEFA Avrupa Ligi’ni kazanması durumunda Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılma Hakkı elde edeceği için sarı-kırmızılı ekip 3 haneli mi sorundan organizasyona katılabilir ve Daha sonrasında play off mücadeleleri yapabilir.  2020/2021 sezonunu ikinci sırada tamamlayan Galatasaray için böyle bir ortamın oluşması durumunda ise temsilcimiz Portekiz ekibi Benfica Ukrayna temsilcisi Shaktar Donetsk Rus temsilcisi Spartak Moskova Fransız temsilcisi Monaco ve Belçika temsilcisi ile rakip olabilir. 2020/2021 sezonunu şampiyon olarak tamamlayan ve gruplara doğrudan katılma Hakkı elde eden siyah-beyazlı ekip Beşiktaş ise son 5 sezon içerisinde toplamda 49000 puan elde etmesi sebebiyle kuraya 4 torbada girecek.