FENERBAHÇE’DE GÜNDEM EMRE HOCA

2020-2021 sezonunun tamamlanmasının ardından son haftalarda almış olduğu mağlubiyet sebebiyle adeta şampiyonluktan olan sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe’den teknik direktör belirsizliği devam ediyor. Sarı lacivertli nerede haziran ayında yapılacak olan başkanlık seçiminin ardından Emre Belözoğlu ile yola devam edilip edilmeyeceği kesinleşecek. Öte yandan sarı-lacivertli ekibin başkanı Ali Koç ise Risk almaya gerek olmadığını ve takımın içinden biri olan Emre Belözoğlu’nun görevin layığı ile yapabileceğini belirttiği öğrenildi.

ALİ KOÇ’UN İLK SEÇİM VAADİ EMRE BELÖZOĞLU

Medyada yer alan bazı haberlere göre 2021-2022 sezonunda sarı-lacivertli ekibin şu anki başkanlık görevini yapan Ali Koç ve yönetim kurulunun sezon için şampiyonluktan başka bir planlarını olmadığını ve bu amaçla çalışmalarını ince eleyip sık dokuduğu öğrenildi. 3 sezondur sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe’nin başkanlık görevini yapan Ali Koç Bir dönem daha Fenerbahçe başkanı olmak istediğini belirtir adaylığını koymasından sonra ilk vadinin teknik direktör kablosunu ortadan kaldırmak olacağını belirtmişti. Sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe’nin teknik direktörlüğü için medyada Emre Belözoğlu, Joachim Löw, Arsene Wenger, Zlatko Dalic, Sergey Rebrov gibi isimlerin aday olduğu yazılmıştı.

Sarı lacivertli ekibin başkanı Ali Koç’un ise takımın büyük bir bölümü hazır yalnızca birkaç ilavenin yapılmasının gerektiğini belirtmişti. Başkan Ali Koç’un yapmış olduğu bu açıklama sonrasında gözler genç hocaya çevrilirken, sezon içerisinde Erol Bulut’un göstermiş olduğu kötü performansın ardından sportif direktörlük görevi yapan Emre Belözoğlu takımın teknik direktörlük koltuğuna oturmuş ve sezonu bu pozisyonda iyi bir performans ile bitirmişti.

GENÇ HOCA İLE DEVAM ETMEK İSTİYOR

Genç teknik direktörü Emre Belözoğlu çalkantılı performans ortaya koyan Erol Bulut sonrasında Fenerbahçe teknik direktörlük koltuğuna oturmuş ve takımın başında çıktığı karşılaşmalardan 7 galibiyet 2 beraberlik ve yalnızca bir mağlubiyet almıştı. Genç teknik direktör göstermiş olduğu başarılı performans ile tüm camianın takdirimi toplamayı başarmıştı. Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’nin başkanlık koltuğunda oturan ismi Ali Koç etrafındakilere gelecek sezon için bir jest almanın gereksiz bir durum olacağını takımın içinden olan Emre Belözoğlu isminin teknik direktörlük görevini en iyi şekilde yerine getireceğini ve herkesin genç hocaya güvenmesi gerektiğini belirttiği  öğrenilmişti