FENERBAHÇE’DE BELİRSİZLİK SÜRÜYOR

FENERBAHÇE’DE BELİRSİZLİK SÜRÜYOR

25 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig’de 2020/2021 sezonunun tamamlanması sonrasında gözler Avrupa şampiyonasına çevrilmişken Türk kulüpleri transfer çalışmalarına hız kazandırdı. Erol Bulut sonrasında takımın teknik direktörlük koltuğuna oturan Emre Belözoğlu ile iyi bir performans ortaya koyan ve son haftalarda Sivasspor mücadelesi sonrasında alınan mağlubiyet ile 3 sırada bitiren sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe’den gelecek sezonun kadrosu büyük ölçüde belli oldu.  Sarı lacivertli ekibin başkanlık görevini yapan Ali Koç kadro çalışmaları ile ilgili kadronun büyük çoğunlukla hazır durumda olduğunu belirtmişti.

BAŞKANLIK SEÇİMİ SONRASI ŞEKİLLENECEK

Medyada yer alan haberlere göre geçtiğimiz 3 sezonda kadrosunda 52 farklı futbolcuya forma şansı veren sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe’de taraftarlar yaz transfer periyodunda kadroya dahil edilecek ve Kadrodan gönderilecek oyuncuların belirlenmesine bekliyor. Sarı lacivertli ekibin başkanı Ali Koç Kadriye güçlendirme amaçlı birkaç nokta atışı yorumu yapmış olsa da sarı-lacivertli ekipte kadroda bulunan bazı futbolcuların sözleşmesinde sona gelinirken bazı futbolcuların da kontratlarının bitmesi an meselesi.

Fenerbahçe’de sözleşmesi biten futbolcular ile ilgili bir çalışma yapılmamasından yansıra Haziran ayında gerçekleşecek olan başkanlık seçimi sonrasında takımın teknik direktörlük görevini kimin yapacağı netleşecek. Takımın başında görev yapacak hocanın belirlenmesinin ardından bu doğrultuda transferleri gerçekleşecek ve sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe’nin 2021-2022 kadrosu oturmaya başlayacak. Bir başka deyişle haziran ayı sonrasında Fenerbahçe’nin gelecek sezon planları netleşecek.

OZAN AVRUPA ŞAMPİYONASI SONRASI DEĞERLENDİRİLECEK

Sarı-lacivertli ekibin gündeminde genç teknik direktör Emre Belözoğlu’nun yanı sıra takımın başına başka bir hocanın gelmesi ile alakalı açıklama yapılmadı. Genç Hoca sarı lacivertlilerin vereceği Karara saygı duyacak ve Haziran sonrası şekillenecek planları uyuyacak. Fenerbahçe’de geçtiğimiz kış transfer periyodunda Osayi-Samuel in kadroya dahil olmasının ardından forvet de görev almaya başlayan Valencia sonrasında kâğıtta herhangi bir alternatif kalmadı. Diego Perotti geçirmiş olduğu sakatlık sebebiyle oyuncu Güven vermiyor. Sarı lacivertli ekipte tecrübesiyle takıma yön veren Jose Sosa ve Luiz Gustavo için hala karar aşaması devam ederken takımlar bu bölge için 7 oyuncu bulunuyor. Yetenekli orta saha oyuncusu Ozan Tufan için gelecek teklifler isem Avrupa Şampiyonası sonrasında değerlendirilecek.