FIRTINA TRABZONSPOR’A JAPON ORTASAHA GELİYOR

FIRTINA TRABZONSPOR’A JAPON ORTASAHA GELİYOR

25 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

2020-2021 sezonunun sona gelinmesinin ardından Süper Ligi 4. sırada tamamlayan Bordo Mavi Karadeniz temsilcisi Trabzonspor 2021-2022 sezon için transfer çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Tecrübeli teknik direktör Abdullah Avcı’nın göreve gelmesinin ardından harika bir çıkış yakalayan sezonu 4 sırada noktalayan fırtına gelecek sezonun kadro planlama çalışmalarına devam ederken Abdullah Hoca Partizan ile sözleşmesini noktalayan Japon orta saha oyuncusunu kadrosuna katmayı planlıyor.

DJANİNY’DE BU ŞEKİLDE TRANSFER EDİLMİŞTİ

Partizan ekibinde forma giyerken maaşını alamaması sebebiyle sözleşmesini tek taraflı olarak feshetme kararı alan Japon orta saha oyuncusu Takuma Asano ile Trabzonspor’un yakından ilgilendiği oyuncuyla ön protokol imzalandı iddia edilmişti. Karadeniz basınında yer alan habere göre Sırp ekibi Partizan Japon orta saha oyuncusu Takuma Asano için şifa’ya haksız Fesih davası açtığı öğrenildi.

Bunun yanı sıra Sırp Kulübü bordo-mavili Karadeniz temsilcisi Trabzonspor’a oyuncunun bonservisinin 6 milyon euro olduğu ile alakalı bir yazı gönderdi ve gönderilen Mektubun dava süreciyle alakalı da olduğu öğrenildi. Japon orta saha oyuncusu Takuma Asano’nun avukatının Ordu mavili Karadeniz temsilcisinin yöneticileri ile görüştü ve dava hakkında oyuncunun kazanılmasının kesin olduğu ile alakalı Karadeniz temsilcisine güvence verdiği öğrenildi.  2020/2021 sezonunun başında golcü oyuncusu Djaniny’i de benzer bir durum ile karşı karşıyayken Al Ahli takımından bonservis bedeli ödemeden almıştı.  Bordo mavili ekibin Japon orta saha oyuncusunun durumunu da detaylı olarak incelediği ve Bu doğrultuda bir kararı aldığı öğrenildi.

SÜREÇ VE OYUNCU HAKKINDA BİLGİLER

FIFA tarafından belirtilen kurallar doğrultusunda herhangi bir kulüp 2 ay ya da daha fazla bir süreçte futbolcunun maaşını ödememesi durumunda yapılan iftar sonrası eğer 15 gün içerisinde oyuncunun alacaklarını ödemezse futbolcu Kulübü ile olan sözleşmesini tek taraflı olarak fesh edebilme hakkına sahip olur ve bir başka kulüp ile yeniden kontrat imzalayabilir. 10 Kasım 1994 tarihinde hayata gözlerini açan Japon orta saha oyuncusu 2016 yılında Premier Lig’in köklü ekibi Arsenal’e transfer olmuştu bu kulüpte istediği forma şansı bulamayan Japon oyuncu daha sonra Alman Ligi ekiplerinden Stuttgart ve hannover ardından da mahkemelik olduğu partizan kulübüne transfer olmuştu.