FENERBAHÇE’DE GÜNDEM EMRE BELÖZOĞLU

FENERBAHÇE’DE GÜNDEM EMRE BELÖZOĞLU

24 Mayıs 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Süper Lig kapsamında oynanan karşılaşmalarda alınan çalkantılı sonuçlar sonrasında Erol Bulut ile yolları ayıran ve teknik direktörlük koltuğuna genç sportif direktör Emre Belözoğlu ismini getiren sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe’de kritik dakikalar yaşanıyor. Sarı lacivertli ekip 2021-2022 sezonu kadro planlamasını yapmaya başlamadan önce takımın teknik direktörlük sorununu bir an önce çözüme kavuşturmayı amaçlıyor.  Lacivertli ekibin başkanlık koltuğunda oturan isim Ali Koç teknik direktörlük hakkında henüz kesin bir karar belirtmesine rağmen yönetim kurulundaki isimleri Başkan Ali Koca Emre hocanın teknik direktörlük koltuğunda kalması için yoğun ısrar ettiği öğrenildi.

YÖNETİM RİSK ALMAK İSTEMİYOR

2021-2022 sezonundan kadrosuna dahil etmeyi planladığı birbirinden kaliteli isimler ile şampiyonluk ne göstermek isteyenler UEFA Avrupa Ligi’nde de başarılara imza atmaya amaçlayan sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe ben teknik direktörün kim olacağı tüm camia tarafından sorulan ve hala cevaplanmamış bir soru. Sarı lacivertli ekibin başkanı Ali Koç’un henüz kesin bir karar almamasına rağmen yönetimde ileri gelen isimlerin genç Hoca ile yola devam edilmesi noktasında başkana yoğun bir baskı yaptığı öğrenildi.

Medyada yer alan bazlı haberleri göre sarı-lacivertli ekibin başkanı Ali Koç’un Emre Belözoğlu ile çalışmaya devam üniversiteye ikna olmak üzere bulunduğu ve bunun en büyük sebeplerinden birinin ise genç hocanın Fenerbahçe ile özdeşleşen özelliklerinin bulunması olduğu öğrenildi. Sarı lacivert 2000 yönetim kurulu ve Başkan Ali Koç transfer çalışmaları başlamadan önce teknik direktör kararının verilmesi konusunda aynı fikirde oldukları öğrenildi.

TRANFER LİSTESİNİ YÖNETİME İLETTİ

Henüz 40 yaşında olan genç teknik direktör Emre Belözoğlu’nun geldikten sonraki yakalanmış olduğu uyum sarı-lacivertli ekibin kültürüne hakim olması sebebiyle başka bir teknik direktörün takımın başına getirilip risk alınmaması gerektiği Fenerbahçe camiasında dolaşan iddialar arasında. Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe’de teknik direktör Emre Belözoğlu ile yola devam edilmesi durumundan 2021-2022 sezon transfer çalışmaları hızlanarak devam edecek. Medyada yer alan bilgilere göre genç teknik direktör transfer listesine yönetime bildirdi. Sarı lacivertli ekip Fenerbahçe yönetiminde 10 karşılaşmada görev yapan Emre Belözoğlu bu mücadelelerde 7 galibiyet alırken ekipleri ile 2 mücadelede berabere kaldı ve yalnızca bir karşılaşmada galibiyet aldı.