GALATASARAY’IN GENÇLERİ DEĞERİNE DEĞER KATTI

GALATASARAY’IN GENÇLERİ DEĞERİNE DEĞER KATTI

18 Aralık 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Sarı kırmızlı takım Galatasaray bu sezon kadrosunda yaptığı gençleşme ile ne kadar doğru bir iş yaptıkları yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı diye biliriz.

Oyuncularının göstermiş olduğu etkili performans sonunda değerlerine değer katmış durumdalar. Genç ve gelecek vadeden isimleri kadrosuna katan Galatasaray A. Cicaldau, O. Morutan, V. Nelsson, S. Boey ve Berkan Kutlu’nun piyasa değerlerinde ki artış dikkat çekici düzeyde oldu.

GENÇ ASLANLAR SARI KIRMIZILI FORMA İLE YILDIZLAŞTILAR

Sarı kırmızılı takım Galatasaray sezon başında takıma gençleşirken kadrosuna kattığı isimlerden A. Cicaldau, O. Morutan, V. Nelsson, S. Boey ve Berkan Kutlu’nun Transfer Markt verilerine göre değerlerinde artış durumda.

GALATASARAY’DA İKİ RUMEN OYUNCU DA BU SEZON PARLADI

Sarı kırmızılıların 22 yaşındaki genç Rumen oyuncusu Olimpiu Morutan’ ın değeri 2,8 milyon Euro’dan 4 milyon Euro’ya çıkmış durumda.

Sezon başında kadroya katılan genç oyuncu kısa sürede takımın hücumda ki en önemli oyuncularından birisi oldu.

Bu sezon süper lig de 12 lig maçında 3 gol 2 asist katkısı yapan Rumen oyuncu Olimpiu Morutan UEFA Avrupa Liginde ise 6 karşılaşmada 1 asist katkısı yaptı.

Kadro da ki değer Rumen oyuncu ise 24 yaşındaki A. Cicaldau ise 6,5 milyon Euro’ luk değerini 10 milyon Euro seviyesine yükseltmiş durumda ki en büyük artışı da yakalayan oyuncu olmuş durumda.

24 yaşındaki A. Cicaldau bu sezon orta sahada takımın en önemli parçası olan oyuncu bu sezon süper lig de 14 lig maçında 3 gol ve 1 de asist katkısı sağlamış durumda.

SACHA BOEY VE VİCTOR NELSSON

Savunmaya yaptıkları takviye de Danimarkalı 23 yaşındaki genç stoper Victor Nelsson ise 3,5 milyon Euro’dan değerini 7 milyon Euro’ya çıkarmış durumda.

Genç savunmacı takıma gelir gelmez teknik adam Fatih Terim direkt olarak ilk 11’ de zaten yer vermişti.

Christian Luyindama’ ya da yedek kulübesine gönderen genç isim sezon başında birçok kişinin ümidi olmadığı oyuncu takıma ve partneri Marcao ile de iyi bir uyum yakalaması önünü açmış durumda.

Bu sezon Fransa ligi ekiplerinden Rennes’ den 2.5 milyon Euro kadrosuna kattıkları ve sakatlıklar ile boğuşan 20 yaşında ki sağ bek Sacha Boey ise geldiğinde 2.5 milyon Euro olan değeri de 4 milyon Euro’ya kadar yükseltmiş durumda.

Sarı kırmızılı takımın sağ bek’ te ki sorununu çözen genç oyuncu geçirdiği ağır sakatlık sonun da uzun süre sarı kırmızılı formadan da uzak kaldı.

BERKAN KUTLU SAHADA BASMADIK YER BIRAKMIYOR

Orta sahada ki 23 yaşındaki genç isim Berkan kutlu ise 3,3 milyon Euro’ dan değerini 5 milyon Euro’ya kadar çıkarmış durumda.

Sarı kırmızılı takım da orta sahada basmadık yer bırakmayan genç oyuncu enerjisi ve motivasyonu ile Galatasaray’ da kendisini bir üst seviyeye çıkarmış durumda.