Galatasaray’dan Gedson Fernandes Atağı Çıktı

Galatasaray’dan Gedson Fernandes Atağı Çıktı

18 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluğu Beşiktaş’a averaj farkıyla kaptıran Galatasaray, yeni sezon için şampiyonluğa göz koymuş durumda. Sezon sonlanır sonlanmaz yeni sezon hazırlıklarını yürüten Aslan, titizikle yürüttüğü bu süreç için yeni isimlerle olduğu kadar eski isimlerle de görüşmelerde… Geçtiğimiz sezon devre arasında kiralık olarak takıma katılan Gedson Fernandes için kollar tekrar sıvandı. Fernandes’i tekrar kadrosuna katmak isteyen Galatasaray’ın, Fatih Terim’in hazırladığı kapsamlı rapor içerisinde Fernandes’in kalması gerektiği uyarısını da göz önüne bulundurduğu düşünülüyor.

Galatasaray bununla da kalmayıp başarılı yıldız isim için planını da ortaya koydu. Yeni plana göre Portekizli yıldız orta saha, yeni yönetimin ilk büyük çabası olacak. İlk mesai harcayacak isim olacak olan Fernandes için takımı ile tekrar görüşmeler yapılmaya başlandı, teklif götürüldü. Fakat takımının planının ise bambaşka olacağı düşünülüyor.

Benfica, Gedson’u Kamp Kadrosuna Dahil Etti

Yeni sezon için güçlü kadro kurmak isteyen Galatasaray’ın Fernandes’i tekrar takımında istemesinin hemen ardından teklif Fernandes’in takımı Benfica’ya götürüldü. Henüz yanıt gelmeyen Benfica’nın ise şaşırtıcı bir hamle yaptığı öğrenildi. Galatasaray’ın planlarını altüst edecek bu şaşırtıcı hamle ise Benfica’nın Fernandes’i kamp kadrosuna dahil etmesi… Benfica’nın bu hareketinin ise 1998 doğumlu Gedson Fernandes’in sezon hazırlıklarındaki performansına bakılması yönünde olduğu düşünülüyor. Yeni sezon için Benfica, Fernandes’in performansına bakacağı ve duruma göre yeni kararlar alacağı tahmin ediliyor.

Ağustos Ayına Kadar Cevap Gelmeyebilir

Galatasaray’ın teklifi yeni sezon için umut olsa da Benfica’nın planları tüm umutları çöpe atabilir. Benfica’nın planına göre, Ağustos ayına kadar Galatasaray’a Gedson için cevap vermeyecek olması ve yıldız oyuncuyu takımda değerlendirmeye çalışacağı düşüncesi gündemde yer alırken Gedson’ın hocasının gözüne girmesi durumunda Benfica forması giymeye devam edeceği ama aksi halde Ağustos ayının sonunda kiralanmasının tekrar gündeme geleceği düşünülüyor. Böyle bir durum olduğu takdirde de Benfica’nın Aslan’dan bu kez daha yüksek ücret isteyeceği de gündemde kendisine yer bulan iddialardan biri olarak yer alıyor. Benfica’nın planının ne yönde şekil alacağı Ağustos ayı içerisinde belli olacak.