Fenerbahçe’de Teknik Adam İçin Son Günler

Spor Toto Süper Lig’de istediği verimi alamayan Fenerbahçe, yeni sezon hazırlıklarını büyük bir titizlikle yürütüyor. Gelecek sezon için şampiyonluk yarışında ön plana çıkmak isteyen Kanarya’nın gündeminde yeni teknik direktör yer alıyor. Belirsizliği devam eden teknik direktör için Başkan Ali Koç, Haziran ayının 3. Haftasını işaret etmişti. Bu yüzden de listenin başında yer alan Alman hoca Lucien Favre ile temasa geçen Kanarya, Alman hocadan henüz yanıt alamaması üzerine acele etmesini istedi.

Koç, son basın toplantısında bu teknik direktör arayışını öncelik olarak sonlandırmak istediğini ve Haziran’ın 3. Haftasını takvimde işaret olarak koyduğunu söylemişti. Eğer Favre’den kısa bir süre içinde olumlu bir yanıt gelmezse yeni alternatiflere yönelecek olan Fenerbahçe, hızlı bir transfer sürecine girecek ve bu süreci bu hafta içerisinde sonlandıracak. Favre’den 1-2 gün içinde olumlu veya olumsuz bir yanıt gelmesi bekleniyor.

Fenerbahçe’nin Alternatifleri Hazır, Yeni Temaslar Olabilir

Yeni sezon öncesi transfer dönemini yaşayan Fenerbahçe, teknik direktör belirsizliği içerisinde… Özellikle 20 Haziran tarihine kadar sonlandırmak istediği bu arayışı için tecrübeli ve başarılı Alman Hoca Lucien Favre ile temasa geçen Kanarya, Favre’den henüz bir yanıt alamadı ve 1-2 gün içinde de yanıt gelmediği takdirde listesindeki alternatif isimlere yönelmeyi düşünüyor.

63 yaşındaki Alman hoca olmazsa alternatiflerden birisi ile yeni sezon için imzalar atılacak. Dalic, Marco Silva, Paulo Sousa, Castro adı geçen diğer adaylar olarak yer alırken sürpriz bir ismin daha gündemde olacağı konuşuluyor. Adı açıklanmayan ismin Favre’den yanıt gelmemesi ile merak unsuru kısa sürede kalkacak iken olumlu yanıt gelmesi halinde Kanarya’nın imzaları bir an önce atmak istediği biliniyor.

Başkan Ali Koç, Güçlü Bir Şekilde Çıkmak İstiyor

Başkan Ali Koç yeni hoca arayışını bir an önce sonlandırarak transfer sürecine hız kazandırmak ve seçimli genel kurulda üyelerinin karşısına güçlü bir şekilde çıkmak istiyor. Bunun için de ilk adım olarak da yeni teknik hocanın belirlenmesi olduğunu düşünüyor. Ardından transfer sürecinin tam gaz devam edeceği düşünülüyor.