Galatasaray’da Yeni Sezonun Kadrosu Şekillenmeye Başladı

19 Haziran tarihinde yapılacak başkanlık seçimi ile beraber yeni başkanına kavuşmayı hedefleyen Galatasaray’da çözülmesi gereken çok sayıda sorun bulunuyor. Her şeyden önce, sarı kırmızılı takımın teknik direktörünün kim olacağı belli değil! Bir kişi haricinde tüm başkan adayları Fatih Terim ile çalışmak istiyor. Ancak, Fatih Terim’in de ne karar vereceği merak ediliyor. Çünkü, deneyimli teknik adama yurtdışından gelen teklifler de bulunuyor.

Galatasaray’ın Transfer Listesinin Başında Kimler Bulunuyor

Galatasaray’da ilk olarak on numara pozisyonuna bir transfer yapılması bekleniyor. Sezon ortasında Younes Belhanda’nın sözleşmesinin feshedilmesiyle o pozisyonda ciddi bir sıkıntı yaşayan Galatasaray; Sofiane Feghouli ve Emre Akbaba gibi isimlerden verim alamamıştı. Başkan adaylarının bu bölgeye çok iyi bir isim transfer etmek istediği biliniyor. Milan ile sözleşmesi biten Hakan Çalhanoğlu; Galatasaray’ın transfer listesinde yer alıyor. Ancak, bu oyuncuya Avrupa’nın dev takımlarının talip olması büyük bir problem! Bu yüzden, Hakan Çalhanoğlu transferinin gerçekleşmesi çok zor gözüküyor.

On numara pozisyonu için düşünülen isimlerden birisi de Brezilyalı Alex Teixeira! Beşiktaş’ın da ilgilendiği bu oyuncu son olarak Çin liginde forma giymişti. Bir hayli golcü olan Teixeira’nın transfer edilmesi Hakan Çalhanoğlu’na kıyasla daha kolay! Bunun yanı sıra, önümüzdeki sezon için Fatih Terim ile devam edilmesi halinde Younes Belhanda geri dönebilir. Mustafa Cengiz yönetimi ile yaşamış olduğu sorundan dolayı sözleşmesi feshedilen Faslı oyuncu; yeni yönetim ile beraber takıma dönebilecek bir isim!

Galatasaray’da Kiralık Oyuncuların Durumu Ne Olacak

Galatasaray’da hangi oyuncuların sözleşmesinin yenileneceği de 19 Haziran’daki başkanlık seçiminin ardından belli olacak. Kulislerde Ömer Bayram ve Emre Taşdemir’in sözleşmesinin yenileneceği söyleniyor. Arda Turan, Ryan Donk, Emre Akbaba gibi isimlerin durumu ise henüz belli değil! Fatih Terim önümüzdeki sezon görevde kaldığı takdirde bu üç ismin de takımda kalmasını istiyor.

Satın alma opsiyonu kullanılmayan Henry Onyekuru’nun durumu da belirsizliğini koruyor. Ayrıca, geçtiğimiz sezonun devre arasında kiralanan Halil Dervişoğlu ve Gedson Fernandes için de girişimler yapılacak. Ancak, bu oyuncuların bonservisleriyle beraber transfer edilmeleri imkansız gözüküyor. Bu yüzden, bir yıl daha kiralık oynamaları adına girişimlerde bulunulacak.