Galatasaray Frank Fabra’yı Renklerine Bağlamak İstiyor

Ezeli rakibi Beşiktaş’ın öne geçerek şampiyonluğa ulaştığı ve kendisinin sezondan beklediğini alamadığı Galatasaray, yeni sezon için mutlak şampiyonluk hedefliyor. Hedeflediğini bulmak adına da transfer çalışmalarına tam gaz odaklanan Aslan, yeni gelişmeler ile gündemdeki yerini koruyor.

Yeni sezon şampiyonlukta söz sahibi olması beklenen sarı kırmızılıların yeni sezon için transfer atağının öncelikli hedefi sol bek üzerine olduğu öğrenildi. Geçtiğimiz sezondan umduğunu bulamayan Aslan’ın yeni transfer girişim haberi ise Arjantin basınından geldi. Yeni girişim haberini Arjantinli gazeteci Julio Pavoni duyurdu.

Önümüzdeki Günlerde Teklif Gideceğini Söyledi

Arjantin basınından Galatasaray’ın önümüzdeki sezon hazırlıkları içerisindeki transfer girişimi haberi geldi. Haberin sahibi Arjantinli gazeteci Julio Pavoni olurken haberinde, sarı kırmızılıların bonservisini almayı düşünmediği Marcelo Saracchi’nin sonrasında sol bek arayışına girdiği yazıldı. Haberin devamında ise Sarı Kırmızılı ekibin Frank Fabra ile yolları birleştirmek istediği ve bunun için Aslan’ın ataklarda bulunacağı yazılıyor.

Aynı zamanda Radamel Falcao’nun milli takımdan arkadaşı olan Frank Fabra için Galatasaray’ın, başarılı oyuncunun kulübü Boca Juniors ile görüşmelere gireceği de yazılanlar arasında yer alıyor. Aslan’ın bu atağının ne yanıt alacağı şu an için kestirilemese de olumlu yanıt alınması halinde yeni sezon için Galatasaray’ın güçlü bir kadro kurma isteği yolundaki adımları ilerleme kat edecek gibi görünüyor.

Frank Fabra Kimdir?

Galatasaray’ın bu atağından sonra akıllarda yer edinen ilk soru Frank Fabra’nın kim olduğu üzerine oldu. Kolombiyalı Frank Yusty Fabra Palacios, 22 Şubat 1991 doğumlu… 30 yaşındaki sol bek kariyerine Envigado’da başlamış ve sırasıyla Deportivo Cali, Medellin ve Boca Juniors formaları giymişti. Başarılı performansıyla dikkatleri üzerin çeken sol bek, deneyimiyle de kulüplerin kıa sürede gözdesi olmayı başarmıştı. Özellikle Kolombiya Milli Takımı ile de 22 mücadelede görev alması ile dikkat çeken başarılı ismin, kulübü Boca Juniors ile olan kontratı 2023’ün Aralık ayında sona erecek. Sonraki durağı neresi olacak şu an için kestirmesi zor olsa da Galatasaray’ın yeni sezon için radarındaki dikkat çekici isimlerden biri olduğunu söylemek gerek.