Arturo Vidal için Savaş!

Arturo Vidal için Savaş!

17 Haziran 2021 Kapalı Yazar: 4x4FutbolGuncel

Galataray ile Beşiktaş Artura Vidal transferi için karşı karşıya geldi. Ünlü futbolcunun menajeri Fernando Felicevich, her iki takımla da görüştüklerini belirtti. Vidal’in İnter ile 1 sene daha sözleşmesi olduğunu belirten Felicevich, futbolcunun başka bir takıma gidebileceğini ve önceliğinin Süper Lig’den bir takım olduğunu ifade etti. Türkiye’den gelen tekliflerin de değerlendirmeye alındığı aktarılan bilgiler arasında.

İkilide son gelişmeler…

Süper Lig’de yeni sezon hazırlıkları son hızıyla devam ediyor. Gelecek sezona güçlü bir kadroyla başlamak isteyen takımlar transfer çalışmalarını titizlikle yürütüyor.

Beşiktaş yönetimi, Sergen Yalçın ile teknik direktörlük için imzaların atılacağı günü bekliyor. 3 yıllık teklifi reddederek 1 senelik anlaşma imzalamak isteyen tecrübeli hoca ile prensipte anlaşmaya varıldı. Yalçın, yönetimden 5 tane iyi transfer istediğini belirtti.

Öte yandan 19 Haziran Cumartesi günü Cim Bom Galatasaray’da başkanlık seçimi olacak. Mevcut başkan Mustafa Cengiz’in aday olmayacağı bu seçimde, başkan adayları Fatih Terim’in hocalığı konusunda anlaşmaya varmış durumda. Başkanlık seçiminin hemen ardından ünlü teknik direktör ile anlaşma imzalanması bekleniyor.

Beşiktaş bir adım önde!

Süper Lig’in ilk iki sırasını paylaşan efsane ikili Beşiktaş Galatasaray, Arturo Vidal için karşı karşıya geldi. Her iki takımın da kendi renklerine katmak istediği başarılı isim İnter’de forma giyiyor.

Her iki takımla da görüşüldüğü ünlü futbolcunun menajeri Fernando Felicevich tarafından itiraf edildi. İnter‘de bir sene daha forma giyecek olan Vidal’in takımdan ayrılabileceği ifade edildi. Felicevich, Vidal’in gönlünde yatanın Süper Lig’de oynayan bir takımda forma giymek olduğunu aktarırken bunun için de oyuncunun Türkiye’den gelen teklifleri değerlendirdiğini söyledi.

Şilili oyuncu geçtiğimiz sezon İnter’de forma giyerken 30 maçta 2 gol atarken 1 de asist yaptı. İnter’in Vidal’in gidişine izin verileceği öğrenildi.

Beşiktaş’ın bu rekabette daha ısrarcı olduğu söylenirken ünlü futbolcunun menajeri ile de önümüzdeki günlerde bir araya geleceği aktarıldı.

Galatasaray cephesinde ise nasıl harekete geçileceği başkanlık seçimi sonrasında belli olacak.

Arturo Vidal’in daha önce forma giydiği takımlar şöyle: Bayer Leverkusen, Juventus, Bayern Munih ve Barcelona.