Galatasaray’dan 15 Milyon Euro’luk Yeni Transfer İddiası

Spor Toto Süper Lig’i ikinci sırada bitiren Galatasaray, gelecek sezon şampiyonluk yarışında ilk sırada olmak istiyor. Şampiyonluğu Beşiktaş’a averaj farkıyla kaptıran Aslan, titizlikle yeni sezona hazırlanıyor. Güçlü bir kadro kurma peşinde olan sarı kırmızılılar son düğmelere basmaya hazırlanıyor. Orta saha arayışı içinde olan Aslan bu yolla yeni temaslar kurmaya başladı ve Aslan’ın radarındaki isim Chiquinho oldu. 15 milyon Euro gibi yüksek bir ücreti olan başarılı futbolcu için yönetim yeni bir teklifle Chiquinho’nun takımı Benfica’ya gitti.

Portekiz basınından gelen haberlere göre Galatasaray’ın radarındaki yeni isim Benfica’nın orta saha oyuncusu Chiquinho oldu. Transfer dönemini hassas yürüten Aslan, 25 yaşındaki futbolcu için fiyat teklifini Portekizli ekibe gönderdi. Yüksekten uçan Portekizli ekip 15 milyon Euro gibi bir fiyat ile geri dönünce Aslan, karşı atağa geçti. Fiyatı yüksek bulup yeni yollar arayan yönetim, miktarı duyunca satın alma opsiyonlu kiralama teklifinde bulunmaya karar verdi.

Chiquinho İçin Avrupa’dan Başka Teklifler de Var

Galatasaray’ın teklifine henüz bir geri dönüt olmasa bile Portekizli ekip Benfica’nın başarılı orta sahası için başka tekliflerin de geleceği biliniyor. Özellikle Avrupa’dan yeni teklifleri de bekleyen ve onları da değerlendirmek istediği düşünülen Chiquinho için hemen bir geri dönüt vermeyeceği düşünülüyor.

Başarılı orta saha, geçen sezon takımıyla çıktığı 27 maçta 4 gol atmış ve 1 asist yapmıştı. Geçen sezonki performansı ile dikkatleri üzerine çekmişti.

Aslan’dan Gedson Fernandes Kozu!

Portekizli ekip Benfica’nın 2 sene önce satın aldığı orta sahanın kulübüyle 2024 yılına kadar sözleşmesi bulunuyor. Bir de Benfica’nın bu fiyat arttırışı ile Aslan Galatasaray kiralamayı hedefliyor ve bunun için Gedson Fernandes kozunu da kullanmayı düşünüyor.

Geçen sezon aynı takım Benfica’dan kiralanan Fernandes, sezon sonuna doğru performansı ile dikkatleri üzerin çekmişti. Fernandes sayesinde iyi ilişkiler kurulduğu düşünülen Portekizli ekip ile Chiquinho transferi üzerinden sıcak gelişmelerin yaşanması bekleniyor. Yeni sezon çalışmalarına iddialı başlayan ve tüm hızıyla devam eden Aslan’ın Portekizli ekip Benfica’yı ikna etmesi bekleniyor.