Beşiktaş Sergen Yalçın’ın İsteklerine Yanıt Vermeye Başladı

Süper Lig’de şampiyonluk yarışında galip gelen ve üstüne çifte kupa heyecanı yaşayan Beşiktaş, gelecek sezon Şampiyonlar Ligi’nde grup aşamasında yer alacak olmasının heyecanını yaşıyor. Bu yolla transfer yaz dönemini hassas geçiren siyah beyazlılar, çalışmalarını büyük bir titizlikle yürütüyorlar. İlk aşama olarak başarılı ve tecrübeli teknik adam Sergen Yalçın ile gelecek sezon için yolları tekrar birleştirme aşamasında olan Beşiktaş, henüz resmi imzalar atılmamasına rağmen Sergen Yalçın’ın geniş çaplı raporu doğrultusunda adımlar atmaya hazırlanıyor.

Tecrübeli teknik direktör, yeni sezon için masaya oturduğunda yönetime geniş çaplı bir rapor sunmuş ve gelecek sezon adına önemli talimatlar içeren raporun faaliyetinin şu an başladığı düşünülüyor. Masaya oturmaları ile maaş konusunda uzlaşan yönetim ve Yalçın cephesinde ise transfer konusu belirsizliğini koruyor fakat tecrübeli ismin bu konuda irtibat halinde kalmak istediği biliniyor. Bu yolla da EURO 2020 sonrası önemli adımlar atmaya hazırlana Beşiktaş’ın 5 önemli futbolcuya imza attırabileceği kuliste dönen söylentiler arasında… Diğer taraftan da Futbol Şube Sorumlusu Emre Kocadağ ve Transfer Sorumlusu Erdal Torunoğulları’nın Yalçın’ın raporu doğrultusunda yeni girişimlerde bulunacağı da beklenen gelişmeler arasında yer alıyor.

Sergen Yalçın Geniş Bir Kadro Olmasını İstiyor

Sergen Yalçın yönetime sunduğu raporda ilk olarak gelecek sezonda başarılı olunmasının yolunu söyledi. İlk adım olarak takıma takviye isteyen Yalçın’ın yönetime başarı için geniş bir kadro olmasının gerekliliğini anlattığı biliniyor. Bu yolla birçok transfer olmasına ihtiyaç duyduğunu belirten Yalçın’ın; stoper, sağ bek, merkez orta saha, santrfor ve forvet arkasına birer transfer istediği öğrenildi. Gelişmelerin ardı arkası kesilmezken diğer girişimin ise EURO 2020’nin 5 oyuncusuna teklif götürülmesi oldu.

Umutlu Bir Bekleyiş Söz Konusu

Beşiktaş transfer komitesi geçtiğimiz sezondan bu yana büyük bir çaba içinde olduklarını dile getirirken Futbol Şube Sorumlusu Emre Kocadağ ile Transfer Sorumlusu Erdal Torunoğulları’nın Yalçın’ın raporu doğrultusunda EURO 2020’nin 5 önemli oyuncusuna teklif götürdüğü öğrenildi. Heyecanlı bekleyişin olduğu Beşiktaş’ta umut rüzgarları esmeye başladı. Oyunculardan gelecek yanıtların turnuva sonrası netleşeceği düşünülüyor.